Dostawa środków ochrony indywidualnej dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej
Zamawiający Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej (Bystra, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa środków ochrony indywidualnej dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 803 670 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
17 kwietnia 2025
Termin ofert: 30 kwietnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
24 kwietnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygnięty
14 maja 2025
1 oferta2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
14 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000640923 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | J. Fałata 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bystra |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-360 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 33 499 18 10 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@szpitalbystra.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szpitalbystra.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-97ae2474-5217-49a7-a78c-f986b47267bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00392866 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00197104 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa środków ochrony indywidualnej dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków ochrony indywidualnej dla potrzeb Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, w zakresie Pakietu nr 1 - Rękawice diagnostyczne, których szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w asortymencie i ilościach został określonych w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w rozdz. II SWZ ust. 1 - Przedmiot zamówienia. Realizacja zamówienia została określona w projektowanych postanowieniach umownych – zał. nr 5 do SWZ – projekt umowy. Pod pojęciem dostawy |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 18143000-3 - Akcesoria ochronne 18424300-0 - Rękawice jednorazowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ZARYS International Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 273295877 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Ziemska 44 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zabrze |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-803 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 147177,90 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00229402/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 6 ust. 3 lit. b Umowy nr EZP-61/2025 zawartej w dniu Strony zgodnie postanawiają dokonać zmiany danych Wykonawcy z uwagi na przekształcenie spółki na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Gliwicach z dnia 02.01.2026 r. i nie wpływa na warunki współpracy. (zmiana nazwy, adresu, KRS) |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Na podstawie § 6 ust. 3 lit. b Umowy nr EZP-61/2025 dokonano zmiany danych Wykonawcy: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 142463,10 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.