Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 458 356 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 458 356 zł – 2 837 449 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa ul. Grzybowej

Zamawiający Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie (Chrzanów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Grzybowej”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec. Wartość umowy: 2 458 356 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
2 458 356 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 08:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec (Babice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 458 356,11 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 458 356,11 zł do 2 837 449,46 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257943

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Henryka 20

1.5.2.)Miejscowość

Chrzanów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-500

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

32 7585123

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@chrzanow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.chrzanow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1340159

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Administracja samorządowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa ul. Grzybowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0018ff68-b7f3-4ea9-a286-a56e8297b043

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391856

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025966/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa ul. Grzybowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330247

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.23.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2678522,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Grzybowej. 2. Zakres przedmiotu umowy obejmuje

1) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, 2) usunięcie drzew i krzewów kolidujących z robotami budowlanymi niezbędnymi do wykonania inwestycji. Inwentaryzacja, plan wycinki, projekt nasadzeń, uzyskanie decyzji na wycinkę wraz z ewentualnymi nasadzeniami zastępczymi i kosztami związanymi z uzyskaną decyzją na wycinkę, 3) roboty ziemne, 4) zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej, 5) przebudowa sieci elektroenergetycznej/sieci oświetlenia ulicznego, 6) budowa kanalizacji deszczowej, 7) budowa kanału technologicznego, 8) budowa jezdni ul. Grzybowej, 9) budowa miejsc postojowych, chodników, zjazdów, poboczy, 10) zabezpieczenie lub przebudowę kolidujących z przedmiotową inwestycją sieci uzbrojenia, 11) wykonanie dokumentacji powykonawczej w 3 egzemplarzach zawierającej: a) dziennik budowy, b) protokoły odbiorów, protokoły z badań, protokoły z pomiarów i inne niezbędne protokoły potwierdzające prawidłowe wykonanie robót budowlanych oraz instalacyjnych podczas budowy, c) operat geodezyjny, d) karty materiałowe, e) kosztorysy powykonawcze, f) ostateczne pozwolenie na użytkowanie/skuteczne zgłoszenie zakończenia robót, g) projekt z zaznaczonymi w nim wszystkimi ewentualnymi zmianami wprowadzonymi w toku budowy, h) rysunki i opisy uzupełniające do projektu, służące realizacji obiektu, jeśli były takie wykonane. Dokumentacja powykonawcza musi być kompletna i opatrzona podpisami kierownika budowy oraz zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego 12) zapewnienie obsługi geodezyjnej, 13) prolongowanie lub uzyskanie nowych uzgodnień branżowych umożliwiających wykonanie robót, 14) wykonanie mapy powykonawczej geodezyjnej, 15) wykonanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu, 16) wykonanie i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu, 17) uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie bądź skutecznego zgłoszenia zakończenia robót. 3. Szczegółowy OPZ został określony w załącznikach do SWZ: dokumentacji projektowej – załącznik nr 8 do SWZ, oraz pomocniczno w przedmiarze robót – załącznik nr 9 do SWZ. 4. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia został opisany poprzez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniom tym dopisuje wyrazy „lub równoważny” w przypadku braku przedmiotowego określenia. Jeżeli w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót lub innych dokumentach zamówienia wskazano nazwy producentów, znaków towarowych, patentów lub pochodzenie materiałów, urządzeń lub technologii, należy je traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, tj. takich, które zapewniają co najmniej takie same parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne, jak rozwiązania wskazane w dokumentacji. Wykonawca, który proponuje rozwiązanie równoważne, jest zobowiązany wykazać jego równoważność poprzez przedstawienie stosownych dokumentów, w szczególności kart technicznych, certyfikatów, deklaracji zgodności lub innych dowodów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy ani obniżenia standardu robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

44322100-4 - Kanały kablowe

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

77315000-1 - Usługi w zakresie siewu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2458356,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2837449,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2458356,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

123221562

7.3.3)Ulica

Adama Mickiewicza 72 Wygiełzów

7.3.4)Miejscowość

Babice

7.3.5)Kod pocztowy

32-551

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2458356,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chrzanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 458 356 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec (Babice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.