Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa pomostu wraz z rozbiórką pomostów pływających

Zamawiający Gmina Okonek (Okonek, Wielkopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa pomostu wraz z rozbiórką pomostów pływających”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OkonekOkonek, Wielkopolskie (powiat Złotowski →)opublikowano 13 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Okonek

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791388

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Niepodległości 53

1.4.2.)Miejscowość

Okonek

1.4.3.)Kod pocztowy

64-965

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.4.7.)Numer telefonu

067 266 90 03

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ratusz@okonek.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.okonek.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f43ec11-e1f4-489b-9291-50803e7b22d3

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391773

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110179

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa pomostu wraz z rozbiórką pomostów pływających

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn

Budowa pomostu wraz z rozbiórką pomostów pływających. Zamówienie obejmuje budowę pomostu wraz z rozbiórką pomostów pływających zlokalizowanych w województwie wielkopolskim, powiat złotowski, Gmina Okonek dz. nr 322, obręb 0139 Okonek. 5.2 Przedmiot zamówienia szczegółowo został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, przedmiarze robót budowlanych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót stanowiących załącznik nr 10 do SWZ, oraz projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załączniki nr 7 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-03-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

110 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Palbet Usługi Ogólnobudowlane Gilbert Rzepecki

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8541106441

4.3.3.)Ulica

Krąpiel 7/1

4.3.4.)Miejscowość

Krąpiel 7/1

4.3.5.)Kod pocztowy

73-131

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1124900,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00184429/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-22

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Błędy w dokumentacji projektowej.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

stwierdzono drastyczne rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym (natury
hydrologicznej i geologicznej) a założeniami zawartymi w pierwotnej dokumentacji projektowej. Głębokość
akwenu w miejscu posadowienia skrajnej sekcji wynosi 4,0 m, podczas gdy projekt zakładał znacznie płytsze
podłoże. Bezpośrednio pod warstwą wody ujawniono zaleganie luźnych osadów dennych w postaci mułu o
grubości aż 2,0 m. Warstwa ta charakteryzuje się brakiem jakiejkolwiek nośności strukturalnej. Łączna głębokość
od lustra wody do poziomu gruntu rodzimego (nośnego) wynosi 6,0 m.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

87494,23

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Okonek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Okonek.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.