Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta złożona w postępowaniu podlegała odrzuceniu

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Usługa influence i ambient marketingu oraz produkcji materiałów udiowizualnych dla Kampanii „Czytaj chwilę!” w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej w 2026 roku”

Zamawiający Instytut Książki (Kraków, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Usługa influence i ambient marketingu oraz produkcji materiałów udiowizualnych dla…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Instytut KsiążkiKraków, Małopolskieopublikowano 13 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta złożona w postępowaniu podlegała odrzuceniu. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Książki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 528799030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wróblewskiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-148

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@instytutksiazki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.instytutksiazki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349049

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Usługa influence i ambient marketingu oraz produkcji materiałów udiowizualnych dla Kampanii „Czytaj chwilę!” w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej w 2026 roku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9312b09f-dcf7-4cc0-bbb1-2e1432cfc685

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390939

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00143988/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Usługa przygotowania i przeprowadzenia kompleksowej kampanii promującej czytelnictwo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361586

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OZP.261.15.2026/PZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia jest usługa influence i ambient marketingu oraz produkcji materiałów audiowizualnych dla Kampanii „Czytaj chwilę!” w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej w 2026 roku. Zamówienie obejmuje w szczególności:
1) stworzenie koncepcji serii materiałów do internetu oraz ich produkcja,
2) opracowanie strategii oraz działań z zakresu influence marketingu,
3) zaangażowanie influencerów,
4) przygotowanie materiałów publicystycznych,
5) przeprowadzenie sesji zdjęciowej,
6) ambient marketing.

4.5.3.)Główny kod CPV

79342100-4 - Usługi marketingu bezpośredniego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

92221000-6 - Usługi produkcji telewizyjnej

79340000-9 - Usługi reklamowe i marketingowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta złożona w postępowaniu podlegała odrzuceniu.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

922500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

922500,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Książki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79342100-4 (Usługi marketingu bezpośredniego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.