Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku Podlaskim (Bielsk Podlaski, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIELSKU PODLASKIM

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050667320

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Widowska 1

1.4.2.)Miejscowość

Bielsk Podlaski

1.4.3.)Kod pocztowy

17-100

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

85 833 26 83

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzdbielsk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://pzdbielsk.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-64dcea51-19b1-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00390535

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00341438

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi powiatowej Nr 1683B Kozły - Podbiele o dł. 2,25 km. 2. Miejsce wykonania robót

droga powiatowa Nr 1683B, teren gminy Bielsk Podlaski, powiat bielski, województwo podlaskie. 3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, w skład której wchodzą projekt wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna, które są załącznikami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia

25 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 008126918

4.3.3.)Ulica

Mickiewicza 183

4.3.4.)Miejscowość

Bielsk Podlaski

4.3.5.)Kod pocztowy

17-100

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5592095,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00398817/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie protokołu konieczności z dnia 10.03.2025 r. wykonania robót koniecznych wykraczających poza zakres zamówienia stwierdzono, że dokumentacja według której realizowana jest inwestycja została opracowana na dzień 21.12.2018 roku. Do chwili rozpoczęcia robót upłynęło 6 lat. W wyniku czego powierzchnia zagajników, które należy wykarczować uległa zmianie.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększona powierzchnia „mechanicznego karczowania zagajników średnich wraz z wywozem i utylizacją” wynosi 0,292 ha. Zaktualizowana ilość w poz. 8 Przedmiaru Robót /zał. Nr 2 – Przedmiar Robót z robotami koniecznymi/ stanowi podstawę do wyliczenia wartości robót, która po uwzględnieniu robót koniecznych w kosztorysie ofertowym wyniesie 5.610.771,32 zł brutto (słownie: pięć milionów sześćset dziesięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt jeden 32/100 zł br.) / zał. Nr 1 – Kosztorys Ofertowy z robotami koniecznymi/. Wartość ta przekracza określoną w umowie Nr 18.2023 z dnia 03.07.2024 roku w wysokości 5.592.095,00 o 18.676,32 złotych brutto tj. 0,33 %.

5.4.6.)Wartość zmiany

5610771,32

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie protokołu konieczności z dnia 20.04.2026 r. wykonania robót koniecznych wykraczających poza zakres zamówienia stwierdzono, iż:
1. W dnie wykonanego koryta na odcinku od km 0+720 do km 1+362,80 występuje humus grubości od 10 cm do 50 cm , który należy usunąć i wykonać nasypy w to miejsce.
2. Zachodzi potrzeba przełożenia umocnienia skarp rowu na dopływie i odpływie przy przepuście w km 1+770, ponieważ cały korpus drogi jest przesuwany w lewo aby rowy przydrożne zmieściły się w istniejącym pasie drogowym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zostały wprowadzone zmiany:
- zmniejszenie szerokości materaca z piasku średniego gr. 20 cm na odcinku 1+447 do 2+245,17 z 7,30 m na 7,10;
- zmniejszenie szerokości warstwy mrozoochronnej gruntu stabilizowanego cementem C1,5/2,0 grubości 15 cm na odcinku od km 0+000 do km 0+720; które projektant zakwalifikował jako nieistotne.
Zaktualizowany – Przedmiar Robót z robotami koniecznymi stanowi podstawę do wyliczenia wartości robót , która po uwzględnieniu robót koniecznych w kosztorysie ofertowym wyniesie 5 642 878,40 zł brutto (słownie: pięć milionów sześćset czterdzieści dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt osiem złotych 40/100) /zał. Nr 1 – Kosztorys Ofertowy z robotami koniecznymi/.

5.4.6.)Wartość zmiany

5642878,40

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

5529482,61 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku Podlaskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsk Podlaski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.