ZAKUP KOMPUTERÓW WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM
Zamawiający Wielkopolskie Centrum Neuropsychiatryczne im. Oskara Bielawskiego w Kościanie (Kościan, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ZAKUP KOMPUTERÓW WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 282 009 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=627, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
19 czerwca 2026
Termin ofert: 30 czerwca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
16 lipca 2026
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
12 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | WIELKOPOLSKIE CENTRUM NEUROPSYCHIATRYCZNE IM. OSKARA BIELAWSKIEGO W KOŚCIANIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411049324 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Ignacego Paderewskiego 1A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kościan |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-000 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL417 - Leszczyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | et@wcn-koscian.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | wcn-koscian.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c4643607-9211-4b91-8500-5db851e3a62c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00389291 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00298056 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | ZAKUP KOMPUTERÓW WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1) Przedmiotem zamówienia jest zakup 130 sztuk komputerów stacjonarnych typu All in One z systemem operacyjnym oraz 35 szt. licencji oprogramowania biurowego dla Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego im. Oskara Bielawskiego w Kościanie. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 30213300-8 - Komputer biurkowy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 30231300-0 - Monitory ekranowe 30200000-1 - Urządzenia komputerowe 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-09-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | NTT Technology Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1132579351 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Trakt Brzeski 89 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa-Wesoła |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-077 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 597048,15 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00346535/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-03 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 597048,15 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.