Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wymiana posadzki na zasceniu i w korytarzach Dużej Sceny w budynku Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Zamawiający Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu (Opole, Opolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wymiana posadzki na zasceniu i w korytarzach Dużej Sceny w budynku Teatru im. Jana…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Teatr im. Jana Kochanowskiego w OpoluOpole, Opolskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000279717

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

plac Teatralny 12

1.4.2.)Miejscowość

Opole

1.4.3.)Kod pocztowy

45-056

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.7.)Numer telefonu

774539082

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@teatropole.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.teatropole.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6240717c-70db-46b1-add5-98af21248a67

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389137

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00212899

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana posadzki na zasceniu i w korytarzach Dużej Sceny w budynku Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Wymiana posadzki na zasceniu i w korytarzach Dużej Sceny w budynku Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu”. W zakresie powyższego są roboty budowlane dotyczące wymiany posadzki na zasceniu i korytarzach Dużej Sceny w budynku Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zlokalizowanego w Opolu przy ul. Plac Teatralny 12. Są to roboty opisane w dokumentacji projektowej jako etap 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia podany jest w załączniku nr 1 do SWZ, na który składa się dokumentacja projektowa: 1) Projekt techniczny; 2) Specyfikacje techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych; 3) Przedmiary robót.

3.8.)Główny kod CPV

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-08-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DISZTUNG spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

385710335

4.3.3.)Ulica

Solidarności

4.3.4.)Miejscowość

Sędziszów Małopolski

4.3.5.)Kod pocztowy

39-120

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1186950,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00335757/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-17

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania robót dodatkowych, niemożliwych do przewidzenia
przez Wykonawcę na etapie składania oferty, która wyniknęła w trakcie realizacji robót

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Roboty dodatkowe:
rozbiórka 177,00 m² podkładu,
odbudowa podkładu,
zwiększenie grubości warstwy wyrównawczej,
zastosowanie Weber.rep 753,
zastosowanie Weber.floor 4320,
zastosowanie Weber.floor 4945,
usunięcie płyt pilśniowych.
Wartość modyfikacji wynosi 199 803,15 zł netto, co po doliczeniu podatku VAT (23%) stanowi kwotę 245 757,87 zł brutto. Zmiana ta nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, a jej wartość brutto stanowi 20,70% wartości pierwotnej umowy brutto (wynoszącej 1 186 950,00 zł brutto). Zmiana mieści się w ustawowym limicie i spełnia wszystkie przesłanki określone w art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

199803,15

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wartość modyfikacji wynosi 199 803,15 zł netto, co po doliczeniu podatku VAT (23%) stanowi kwotę 245 757,87 zł brutto. Zmiana ta nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, a jej wartość brutto stanowi 20,70% wartości pierwotnej umowy brutto (wynoszącej 1 186 950,00 zł brutto). Zmiana mieści się w ustawowym limicie i spełnia wszystkie przesłanki określone w art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45432100-5Kładzenie i wykładanie podłóg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45432100-5 (Kładzenie i wykładanie podłóg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.