Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
359 000 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
110 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 359 000 zł – 452 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

SBO 2025 – Modernizacja placu zabaw w Centrum (powtórka)

Zamawiający Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „SBO 2025 – Modernizacja placu zabaw w Centrum (powtórka)”, wybierając ofertę wykonawcy JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz. Wartość umowy: 359 000 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
359 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz (Szczecin), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 359 000,00 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 359 000,00 zł do 452 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 110 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684232

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ku Słońcu 125A

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

71-080

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

klaudia.szuba@zuk.szczecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zuk.szczecin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SBO 2025 – Modernizacja placu zabaw w Centrum (powtórka)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa583667-3df5-4691-a302-b80c9638b60d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388417

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025865/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 SBO 2025 - Modernizacja placu zabaw w Centrum

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317529

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

C/28/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia – opisany w załącznikach nr 5 i 6 do SWZ - obejmuje między innymi

1) wykonanie prac związanych z gospodarką drzewostanem, 2) likwidację wskazanych w inwentaryzacji elementów wyposażenia, 3) naprawę i konserwację elementów wskazanych do zachowania, 4) wykonanie nowego ogrodzenia terenu z samozamykającą się bramką wejściową, 5) montaż piłkochwytów w sąsiedztwie pola do gry w koszykówkę, 6) montaż nowego wyposażenia placu zabaw, 7) montaż małej architektury, tj. ławki, pojemniki na odpadów, stacja do naprawy rowerów, słupki parkingowe, 8) wykonanie nawierzchni mineralnej, nawierzchni bezpiecznej EPDM oraz bezpiecznych nawierzchni piaszczystych, 9) wykonanie nowych nasadzeń zieleni. 2. Wykonawca zobowiązany będzie – na własny koszt i we własnym zakresie – również m. in. do: 1) zapewnienia nadzoru technicznego nad realizowanym zadaniem, 2) zapewnienia pełnej obsługi geodezyjno-kartograficznej (prace geodezyjne i kartograficzne należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Biuro Geodety Miasta. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia geodezyjnej obsługi zadania oraz wykonania powykonawczej dokumentacji geodezyjnej zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi prowadzenia prac geodezyjnych - dotyczących założenia bazy danych GESUT i BDOT 500 na terenie miasta Szczecin w 2016 roku oraz prowadzenia części cyfrowego systemu państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w systemie SIP GEO-INFO 7), 3) organizacji ruchu na czas budowy wraz z opracowaniem dokumentacji (m.in. projektem organizacji ruchu) i niezbędnymi uzgodnieniami i zajęciem pasa drogowego łącznie z naliczonymi opłatami, oznakowaniem oraz przywróceniem oznakowania pierwotnego, jeśli zajdzie taka potrzeba, 4) realizacji prac w sposób nieuciążliwy dla osób odwiedzających teren rekreacyjny i zapewnienia dróg komunikacyjnych i bezpiecznego przejścia, 5) zabezpieczenia istniejących sieci i obiektów w rejonie prowadzonych prac oraz współpracy z właścicielami, jeśli będzie taka potrzeba, 6) właściwego ogrodzenia i zabezpieczenia placu budowy, 7) utrzymania porządku przy wyjeździe z placu budowy na drogi publiczne i w obrębie prowadzonych prac, 8) zorganizowania placu budowy i zaplecza socjalnego wraz z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego, 9) zabezpieczenia własnego mienia na terenie robót, naprawy uszkodzeń powstałych podczas prowadzenia prac, 10) dostawy wody, energii elektrycznej i środków łączności, 11) uporządkowania terenu po zakończeniu prac, w tym usunięcie szkód powstałych podczas wykonywania prac, 12) zapewnienia bezpiecznych warunków realizacji robót, określonych przepisami p.poż. i bhp, w tym przeszkolenia pracowników, 13) opracowania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia, 14) oznakowania terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym wykonania i umieszczenia tablicy informacyjnej w widocznym miejscu, 15) przed przystąpieniem do wykonania cięć sanitarnych i technicznych – dokonania przeglądu drzew pod kątem obecności czynnych ptasich gniazd; w trwającym okresie lęgowym (od 1 marca do 15 października). Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania ekspertyzy ornitologicznej przez osobę posiadającą stosowane uprawnienia w tym zakresie. W przypadku stwierdzenia obecności ptasich gniazd, konieczne będzie wstrzymanie cięć drzew i krzewów do zakończenia okresu ochronnego ptaków w okresie lęgowym. W takim przypadku ten zakres prac zostanie wstrzymany do czasu ustania kolizji lub wyłączony z zakresu przedmiotu zamówienia, 16) ścisłej współpracy z Zamawiającym, Nadzorem Inwestorskim i Nadzorem Autorskim, 17) zapewnienia uczestnictwa Kierownika budowy na radach koordynacyjnych i technicznych na placu budowy lub w miejscach związanych z realizacją, wskazanych przez Zamawiającego i w terminach przez niego wyznaczonych, a także w trakcie kontroli przedstawicieli Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i innych organów, 18) każdorazowo zgłaszania Zamawiającemu kolizji z występującym drzewostanem, 19) zagospodarowania we własnym zakresie materiałów z rozbiórki (składowanie, wywóz, opłaty, itp.) po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym sposobu ich ewentualnego zagospodarowania (przewóz we wskazane miejsce wraz z załadunkiem i rozładunkiem), 20) poniesienia całkowitej odpowiedzialności za szkody spowodowane działalnością wynikłą z realizacji przedmiotowych prac, powstałe u Zamawiającego i osób trzecich, 21) wykonania i przedłożenia Zamawiającemu niezbędnych badań laboratoryjnych, np.: kruszywa, betonu, stali, itd. oraz certyfikatów, atestów, aprobat technicznych itp. na wbudowane materiały (w języku polskim), 22) prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z ustawą o odpadach, 23) prowadzenia robót budowlanych zgodnie z Projektem ochrony zieleni, 24) wykonania robót zgodnie z zarządzeniem nr 140/21 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 23.03.2021 r. w sprawie Standardów utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin oraz obowiązków służących ich wdrożeniu ze zmianami, w tym m.in. uzyskania zgody osoby sprawującej nadzór dendrologiczny na rozpoczęcie robót, zgodnie z § 7 pkt 3 zał. nr 2 do ww. Zarządzenia, 25) wykonania dokumentacji powykonawczej zieleni – zgodnie z zał. nr 13 do obowiązków ww. Zarządzenia, 26) wykonania dokumentacji powykonawczej wraz z kartami gwarancyjnymi, instrukcjami obsługi, kartami katalogowymi, badaniami podłoża, zagęszczenia gruntu, atestami, certyfikatami, deklaracjami zgodności, itp. w języku polskim – w 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej CD/pendrive, 27) wykonania geodezji powykonawczej (za wykonanie geodezji powykonawczej uznaje się wykonanie mapy zasadniczej inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej robót i sieci uzbrojenia terenu, zawierającej informacje o zgodności usytuowania obiektu budowlanego z projektem, opatrzonej klauzulą urzędową potwierdzenia przyjęcia do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego); dodatkowo Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i przekazania szkiców geodezyjnych zawierających lokalizację urządzeń zabawowych oraz zwymiarowanych stref bezpieczeństwa, 28) przekazania Zamawiającemu tabelarycznego zestawienia środków trwałych z wykazaniem poszczególnych cen netto i brutto. 29) zagwarantowania dojazdu służbom komunalnym (w tym pojazdom odbierającym odpady komunalne) na czas prowadzenia robót budowlanych, w sposób umożliwiający nieprzerwane świadczenie usług na rzecz mieszkańców, jeżeli zajdzie taka potrzeba, 30) bieżącej koordynacji oraz uzgadniania miejsc odbioru odpadów komunalnych i harmonogramów ich odbiorów, na poszczególnych etapach zadania, z Wydziałem Gospodarki Komunalnej tj. z Referentem ds. gospodarowania odpadami komunalnymi, w celu zapewnienia ciągłości i prawidłowej realizacji usług odbioru odpadów w trakcie realizacji zadania, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przedmiot zamówienia przy użyciu własnych materiałów, wyłącznie o jakości odpowiadającej normom zawartym w dokumentacji projektowej, na które dostarczy Zamawiającemu atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności lub świadectwa dopuszczenia do stosowania (w języku polskim), na co najmniej 7 dni przed ich wbudowaniem. Wyklucza się wbudowanie lub montaż materiałów i urządzeń bez akceptacji Zamawiającego. 4. Zamawiający zobowiązany będzie: 1) przekazać protokolarnie Wykonawcy plac budowy w terminie nie dłuższym niż 10 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, 2) dokonać odbioru należycie wykonanych prac, 3) zapewnić zapłatę wynagrodzenia za wykonane prace. 5. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z najwyższą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie świadczącego tego typu prace, na zasadzie zapewnienia najwyższej jakości prac, zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, przepisami prawa powszechnie obowiązującego, a także z SWZ i z ofertą, które będą stanowiły integralną część umowy. 6. Wykonawca będzie zobowiązany do zakupu od Zamawiającego drewna, które pozyska w związku z realizacją przedmiotu zamówienia. W ofercie cenowej Wykonawca nie uwzględnia ceny za zakup drewna. Zamawiający wystawi fakturę za sprzedaż pozyskanego drewna. Kwota wynikająca z w/w faktury zostanie ustalona w oparciu o aktualnie obowiązujące zarządzenie Dyrektora Zakładu Usług Komunalnych dot. cennika i zasad sprzedaży drewna z wycinek drzew z terenów zieleni miejskiej. Ze względu na limit znaków, szczegółowe informacje dot. opisu przedmiotu umowy zawiera Rozdział III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

359000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

452000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

359000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 851 140 96 74

7.3.3)Ulica

ul. Mochnackiego 17/6

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-172

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

359000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

110 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Szczecin - Zakład Usług Komunalnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 359 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JUL-DOM Przemysław Mazurkiewicz (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.