Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
151 782 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1INSPEKTOR NADZORU - BRANŻA DROGOWA: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży budowlanej – drogowej podczas realizacji etapów I–V zadania pn. „Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach, od ul. Kochanowskiego do ul. Rybnic
    Wartość umowy
    60 270 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2INSPEKTOR NADZORU - BRANŻA ELEKTRYCZNA: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej podczas realizacji etapów I–V zadania pn. „Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach, od ul. Kochanowskiego do ul. Rybnickiej”
    Wartość umowy
    46 125 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3INSPEKTOR NADZORU - BRANŻA INSTALACYJNA: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branży instalacyjnej podczas realizacji etapu I zadania pn. „Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach, od ul. Kochanowskiego do ul. Rybnickiej”,
    KABIS CONSULTING ENGINEERS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Częstochowa
    Wartość umowy
    45 387 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacja zadania pn. "Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach" wraz z prawem opcji.

Zamawiający Miejski Zarząd Usług Komunalnych (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacja zadania pn.…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 151 782 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Usług KomunalnychGliwice, Śląskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
151 782 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 czerwca 2026

    Termin ofert: 24 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    12 sierpnia 2026

    3 oferty3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno - Inżynierskie PROSTA - PROJEKT (część 1); KABIS CONSULTING ENGINEERS Sp. z o.o. (część 2); KABIS CONSULTING ENGINEERS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 151 782,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Usług Komunalnych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271048212

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzelców Bytomskich 25c

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-109

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzuk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzuk.gliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63a59ae2-f4c2-404c-b2e4-dbf682ade2c6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacja zadania pn. "Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach" wraz z prawem opcji.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63a59ae2-f4c2-404c-b2e4-dbf682ade2c6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388364

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019510/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.18 Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego " Przebudowa Parku Południowego w Gliwicach"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00292585

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZUK-EPZ.50.33.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

70000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

65000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.5.)Wartość części

15000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

60270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

69187,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

60270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno - Inżynierskie PROSTA - PROJEKT

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6551120200

7.3.3)Ulica

Kielecka 37

7.3.4)Miejscowość

Piotrkowice, Chmielniki

7.3.5)Kod pocztowy

26-020

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

60270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

46125,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

54120,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

46125,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KABIS CONSULTING ENGINEERS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9492252633

7.3.3)Ulica

Wały Dwernickiego 117/121 lok. 219

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-202

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

46125,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

45387,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

55350,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

45387,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KABIS CONSULTING ENGINEERS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

949225633

7.3.3)Ulica

ul. Wały Dwernickiego 117/121 lok. 219

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-202

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

45387,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 18

Informacje dodatkowe

Cz. 1.
- Termin realizacji zamówienia podstawowego ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w §2 umowy, termin realizacji usług objętych prawem opcji ulega przedłużeniu od dnia 1 stycznia 2027 r. do czasu ukończenia inwestycji oraz dokonania odbioru końcowego robót budowlanych objętych nadzorem inwestorskim.
- Wynagrodzenie:
1. Za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w §1 umowy, Inspektorowi Nadzoru przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe odpowiednio dla danej części zamówienia:
1) wynagrodzenie podstawowe w wysokości: 28 000,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 6 440,00 zł, co stanowi łącznie kwotę 34 440,00 brutto (słownie: trzydzieści cztery tysiące czterysta czterdzieści złotych 00/100),
2) maksymalne wynagrodzenie w ramach prawa opcji w wysokości: 21 000,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 4 830,00 zł co stanowi łącznie kwotę 25 830,00 zł brutto (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy osiemset trzydzieści złotych 00/100),
- przy czym Łączna maksymalna wysokość wynagrodzenia należnego Inspektorowi Nadzoru z tytułu realizacji zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji nie może przekroczyć kwoty 60 270,00 zł brutto.
----------
Cz. 2.
- Termin realizacji zamówienia podstawowego ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w §2, termin realizacji usług objętych prawem opcji ulega przedłużeniu od dnia 1 stycznia 2027 r. do czasu ukończenia inwestycji oraz dokonania odbioru końcowego robót budowlanych objętych nadzorem inwestorskim.
- Wynagrodzenie:
1. Za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w §1, Inspektorowi Nadzoru przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe odpowiednio dla danej części zamówienia:
1) wynagrodzenie podstawowe w wysokości: 15 000,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 3 450,00 zł, co stanowi łącznie kwotę 18 450,00 zł brutto (słownie: osiemnaście tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych 00/100),
2) maksymalne wynagrodzenie w ramach prawa opcji w wysokości: 22 500,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 5 175,00 zł, co stanowi łącznie kwotę 27 675,00 zł brutto (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy sześćset siedemdziesiąt pięć złotych 00/100),
- przy czym łączna maksymalna wysokość wynagrodzenia należnego Inspektorowi Nadzoru z tytułu realizacji zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji nie może przekroczyć kwoty 46 125,00 zł brutto.
------------
Część 3:
1. Termin realizacji zamówienia podstawowego ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2026 r. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w §2 umowy, termin realizacji usług objętych prawem opcji ulega przedłużeniu od dnia 1 stycznia 2027 r. do czasu ukończenia inwestycji oraz dokonania odbioru końcowego robót budowlanych objętych nadzorem inwestorskim.
2. Wynagrodzenie: Za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w §1, Inspektorowi Nadzoru przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe odpowiednio dla danej części zamówienia:
1) wynagrodzenie podstawowe w wysokości: 14 400,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 3 312,00 zł, co stanowi łącznie kwotę 17 712,00 zł brutto (słownie: siedemnaście tysięcy siedemset dwanaście złotych 00/100),
2) maksymalne wynagrodzenie w ramach prawa opcji w wysokości: 22 500,00 zł netto, powiększone o podatek VAT w kwocie 5 175,00 zł, co stanowi łącznie kwotę 27 675,00 zł brutto (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy sześćset siedemdziesiąt pięć złotych 00/100),
- przy czym łączna maksymalna wysokość wynagrodzenia należnego Inspektorowi Nadzoru z tytułu realizacji zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji nie może przekroczyć kwoty 45 387,00 zł brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
177 977 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 195 zł343 782 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 587 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 195 zł
Mediana
177 977 zł
Górny kwartyl
343 782 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Usług Komunalnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 151 782 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno - Inżynierskie PROSTA - PROJEKT (Piotrkowice, Chmielniki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.