Rozbudowa budynku „Zakładu Opieki Zdrowotnej” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu, z usytuowaniem inwestycji na działce nr 318/2 obręb Żórawina, Gmina Żórawina.
Zamawiający Urząd Gminy w Żórawinie (Żórawina, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbudowa budynku „Zakładu Opieki Zdrowotnej” wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Urząd Gminy w Żórawinie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931935141 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kolejowa 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Żórawina |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-020 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 5.30344385E8 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gminazorawina.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zorawina.bip.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00388274 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-12 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00312662 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie. 2) sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.: 2.1) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min.: 3 000 000,00 zł UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w ppkt 2.1) Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. W przypadku, jeśli wartość została wyrażona w walucie innej niż złoty, przeliczenia wartości należy dokonać z zastosowaniem średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, a jeśli w tym dniu nie określono takiego kursu, z zastosowaniem średniego kursu NBP z następnego najbliższego dnia po dniu zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. 3) zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 3.1) w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej: w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej 2 roboty polegające na budowie, przebudowie, rozbudowie budynku użyteczności publicznej o wartości każdej z nich minimum: 4 000 000,00 zł brutto z podaniem ich rodzaju oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w ppkt 3.1) Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. Przez budowę, o której mowa w treści warunku należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 6) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t. j. Dz. U z 2026 r. poz. 524). 3.2) dysponują oraz skierują do realizacji zamówienia osoby legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami i doświadczeniem, tj.: dysponuje osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia tj.: -jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026, poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, - jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika robót instalacyjnych posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, -jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika robót elektrycznych posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026, poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, W przypadku Wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r., poz. 524). UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone powyżej w odniesieniu do personelu, Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych bez ograniczeń do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie poszczególnych specjalności wskazał na przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t. j. z 2026 r. Dz. U. poz. 524), tym niemniej Zamawiający będzie brał pod uwagę także odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. Zamawiający będzie honorował także uprawnienia do wykonywania danej działalności, które zostały uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 166). Po zmianie: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie. 2) sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.: 2.1) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min.: 3 000 000,00 zł UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w ppkt 2.1) Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. W przypadku, jeśli wartość została wyrażona w walucie innej niż złoty, przeliczenia wartości należy dokonać z zastosowaniem średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, a jeśli w tym dniu nie określono takiego kursu, z zastosowaniem średniego kursu NBP z następnego najbliższego dnia po dniu zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. 3) zdolności technicznej lub zawodowej, tj.: 3.1) w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej: w okresie ostatnich dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej 2 roboty polegające na budowie, przebudowie, rozbudowie budynku użyteczności publicznej o wartości każdej z nich minimum: 3 000 000,00 zł brutto z podaniem ich rodzaju oraz daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w ppkt 3.1) Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. Przez budowę, o której mowa w treści warunku należy rozumieć budowę w rozumieniu art. 3 pkt 6) ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t. j. Dz. U z 2026 r. poz. 524). 3.2) dysponują oraz skierują do realizacji zamówienia osoby legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami i doświadczeniem, tj.: dysponuje osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia tj.: -jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026, poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, - jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika robót instalacyjnych posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, -jedną (1) osobę, którą skieruje do realizacji niniejszego zamówienia, jako kierownika robót elektrycznych posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026, poz. 524) lub odpowiadające im kwalifikacje zawodowe, które zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych w specjalności sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, W przypadku Wykonawców zagranicznych, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r., poz. 524). UWAGA: 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone powyżej w odniesieniu do personelu, Wykonawcy muszą spełniać łącznie. 2. Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych bez ograniczeń do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie poszczególnych specjalności wskazał na przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t. j. z 2026 r. Dz. U. poz. 524), tym niemniej Zamawiający będzie brał pod uwagę także odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. Zamawiający będzie honorował także uprawnienia do wykonywania danej działalności, które zostały uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 166). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.