Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
155 300 zł
Umowa zawarta
6 maja 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 155 300 zł – 188 190 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa organizacja cyklu siedmiu szkoleń (w tym dwóch szkoleń z warsztatami) wpisanych do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Plus na rok 2026

Zamawiający Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Siedzibą w Bratoszewicach (Bratoszewice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa organizacja cyklu siedmiu szkoleń (w tym dwóch szkoleń z warsztatami)…”, wybierając ofertę wykonawcy Sun & More Sp.zo.o. Wartość umowy: 155 300 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
155 300 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sun & More Sp.zo.o. (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 155 300,00 zł (umowę zawarto 6 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 155 300,00 zł do 188 190,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ŁÓDZKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W BRATOSZEWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004349350

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowości 32

1.5.2.)Miejscowość

Bratoszewice

1.5.3.)Kod pocztowy

95-011

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lodr-bratoszewice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lodr-bratoszewice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c00d1ea8-ec47-4d89-8b03-4df3b128e3fe

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


doradztwo rolnicze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa organizacja cyklu siedmiu szkoleń (w tym dwóch szkoleń z warsztatami) wpisanych do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Plus na rok 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c00d1ea8-ec47-4d89-8b03-4df3b128e3fe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00388138

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00138634/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Organizacja szkoleń, konferencji, wyjazdów studyjnych - usługi szkoleniowe i edukacyjne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

2. Zamówienie finansowane jest z dotacji celowej KSOW + II Schemat Pomocy Technicznej PS WPR 2023-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00318195

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Nr postępowania: 343/DROW/KSOW/TP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

166000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są usługi szkoleniowe polegające na kompleksowej organizacji siedmiu szkoleń, w tym dwóch szkoleń z warsztatami w następującym zakresie

1) dwa szkolenia z warsztatami pn. ,,Chów i hodowla Gęsi Białych Kołudzkich’’ w ramach KSOW+ dla 52 osób każde szkolenie (50 uczestników i 2 pracowników ze strony Zamawiającego) w ramach których Wykonawca zapewnia: a) usługi transportu; b) ubezpieczenia grupowego dla uczestników; c) usługi cateringowej; d) usługi organizacji programu; e) opracowanie raportów ewaluacyjnych; f) koordynatora wydarzenia ze strony Wykonawcy. 2) cyklu 3 szkoleń pn. ,,Borówka wysoka – uprawa krok po kroku’’ w ramach KSOW+ dla co najmniej 28 osób każde szkolenie (25 uczestników i 2 pracowników ze strony Zamawiającego oraz 1 lub więcej wykładowcy/eksperta) w ramach których Wykonawca zapewnia: a) usługi cateringowej; b) usługi organizacji programu; c) opracowanie raportów ewaluacyjnych; d) koordynatora wydarzenia ze strony Wykonawcy. 3) jedno szkolenie pn. ,,Integrowana ochrona roślin kluczowym elementem w produkcji najważniejszych gatunków warzyw gruntowych’’ w ramach KSOW+ dla 32 osób każde szkolenie (30 uczestników i 2 pracowników ze strony Zamawiającego) w ramach których Wykonawca zapewnia: a) usługi transportu; b) ubezpieczenia grupowego dla uczestników; c) usługi gastronomicznej; d) usługi organizacji programu; e) opracowanie raportu ewaluacyjnego; f) koordynatora wydarzenia ze strony Wykonawcy. 4) jedno szkolenie pn. ,,Integrowana ochrona roślin kluczowym elementem w produkcji najważniejszych gatunków roślin jagodowych’’ w ramach KSOW+ dla 32 osób każde szkolenie (30 uczestników i 2 pracowników ze strony Zamawiającego) w ramach których Wykonawca zapewnia: a) usługi transportu; b) ubezpieczenia grupowego dla uczestników; c) usługi gastronomicznej; d) usługi organizacji programu; e) opracowanie raportu ewaluacyjnego; f) koordynatora wydarzenia ze strony Wykonawcy. 2. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określono w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia znajdującym się w załączniku nr 2 do SWZ. 3. Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia lub w załącznikach do SWZ znaki towarowe, nazwy handlowe produktów należy rozumieć jako określenie wymaganych norm i standardów jakościowych dla danego produktu. 4. Stosownie do art. 95 ust. 1 p.z.p.. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974r. - Kodeks pracy, osobę nadzorującą realizację umowy i koordynującą szkolenia wskazaną w §realizację umowy i koordynującą szkolenia i konkursy wskazaną w §3 ust. 5 pkt 2) projektowanych postanowień umowy Wskazane czynności będą trwały praktycznie przez cały okres trwania umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

80590000-6 - Usługi seminaryjne

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

39294100-0 - Artykuły informacyjne i promocyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

155300 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

188190 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

155300 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sun & More Sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 321023030

7.3.3)Ulica

ul. Madalińskiego 8 lok.215

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-101

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

155300 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
108 581 zł
Próbka: 101 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
46 200 zł245 155 zł
Rozstęp międzykwartylowy
198 955 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
46 200 zł
Mediana
108 581 zł
Górny kwartyl
245 155 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.