Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
407 129 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    72 163 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    334 966 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Średni wiek pojazdów20%Czas podstawienia zastępczego środka transportu20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa dowozu i odwozu dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Pierzchnica w roku szkolnym 2026/2027.

Zamawiający Gmina Pierzchnica (Pierzchnica, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa dowozu i odwozu dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Pierzchnica w roku…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM JÓZEF KUBICKI. Łączna wartość umów: 407 129 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina PierzchnicaPierzchnica, Świętokrzyskieopublikowano 11 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
407 129 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM JÓZEF KUBICKI za łącznie 407 129,45 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pierzchnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010607

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Urzędnicza 6

1.5.2.)Miejscowość

Pierzchnica

1.5.3.)Kod pocztowy

26-015

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

413705600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@pierzchnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pierzchnica.bip.jur.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f91b46c6-7d0b-4527-80a7-e5253421d47a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa dowozu i odwozu dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Pierzchnica w roku szkolnym 2026/2027.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f91b46c6-7d0b-4527-80a7-e5253421d47a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387583

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00073850/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów do placówek oświatowych gminy Pierzchnica.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00319489

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.5.2026.AZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa dowozu i odwozu dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Pierzchnica w roku szkolnym 2026/2027

Część I Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. Prognozę trasy dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy oraz liczbę przewożonych uczniów szczegółowo określa trasa AUTOBUSU II opisana w załączniku nr 9a do SWZ. AUTOBUS II = 61 km/dzień Wymagane środki transportu: • 1 autobus na minimum 57 miejsc, Opiekuna zapewnia Zamawiający. Przy określaniu środka transportu należy kierować się liczbą przewożonych osób (uczniów + opiekun). UWAGA! Przebieg poszczególnych tras może ulec wydłużeniu lub skróceniu. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

70606,92 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa dowozu i odwozu dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Pierzchnica w roku szkolnym 2026/2027

Część II Dowóz i odwóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy oraz Społecznej Szkoły Podstawowej w Drugni. Pierzchnica Prognozę trasy dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy oraz liczbę przewożonych uczniów szczegółowo określa trasa AUTOBUSU I , BUSA I i BUSA II opisana w załączniku nr 9a do SWZ. AUTOBUS I – 61,2 km/dzień + BUS I – 101,24 km/dzień + BUS II – 37,1 km/dzień = 199,54 km/dzień Drugnia Szczegóły trasy dowozu i odwozu uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Drugni opisane są w załączniku nr 9b do SWZ. Liczba kilometrów: 68 km x 40 dni = 2 720 km 88 km x 142 dni = 12 496 km Razem: 2 720 km + 12 496 km = 15 216 km /rok szkolny 15 216 km: 182 dni = 83,61 km/dzień Wymagany środek transportu – autobus/bus o minimalnej liczbie miejsc 28. Pierzchnica + Drugnia = 199,54 km + 83,61 km = 283,15 km/dzień Wymagane środki transportu: • 1 autobus na minimum 63 miejsc, • 1 bus na minimum 41 miejsc, • 1 bus na minimum 39 miejsc, • 1 bus na minimum 28 miejsc. Opiekunów w trakcie dowozu i odwozu uczniów do szkoły w Pierzchnicy zapewnia Zamawiający. Wykonawca zapewnia opiekuna dzieci i młodzieży w trakcie dowozów i odwozów do SP w Drugni. Przy określaniu środka transportu należy kierować się liczbą przewożonych osób (uczniów + opiekun). UWAGA! Przebieg poszczególnych tras może ulec wydłużeniu lub skróceniu. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

371555,09 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72163,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

155428,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72163,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM JÓZEF KUBICKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 290075183

7.3.3)Ulica

ul. Słoneczna 20

7.3.4)Miejscowość

Skrzelczyce

7.3.5)Kod pocztowy

26-015

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72163,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

334966,45 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

579749,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

334966,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM JÓZEF KUBICKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 290075183

7.3.3)Ulica

ul. Słoneczna 20

7.3.4)Miejscowość

Skrzelczyce

7.3.5)Kod pocztowy

26-015

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

334966,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pierzchnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pierzchnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 407 129 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM JÓZEF KUBICKI (Skrzelczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.