Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce 1293 położonej w obrębie miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Przechodnia.

Zamawiający Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie (Wysokie Mazowieckie, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce 1293 położonej w obrębie miasta…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 849 512 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670143

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ludowa 15

1.4.2.)Miejscowość

Wysokie Mazowieckie

1.4.3.)Kod pocztowy

18-200

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.7.)Numer telefonu

862752592

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wysokiemazowieckie.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wysokiemazowieckie.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ebed21c6-faf2-11ee-b016-82aaee56c84c

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387486

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00285013

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego na działce 1293 położonej w obrębie miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Przechodnia.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z doziemnymi instalacjami: teletechniczną, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, instalacją oświetlenia terenu, parkingami, wiatą śmietnikową zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną (zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna), na działce 1293 położonej w obrębie miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Przechodnia” Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z doziemnymi instalacjami: teletechniczną, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, instalacją oświetlenia terenu, parkingami, wiatą śmietnikową, zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą na obszarze działki 1293 obręb Wysokie Mazowieckie, gmina m. Wysokie Mazowieckie. Przedsięwzięcie swoim zakresem obejmuje: - budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego, - budowa parkingów, - budowa wiaty śmietnikowej, - budowa doziemnej instalacji teletechnicznej, - budowa doziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej, - budowa doziemnej instalacji kanalizacji deszczowej, - budowa instalacji oświetlenia terenu, - budowa placu zabaw, - budowa przyłącza wodociągowego, - budowa przyłącza gazowego, - budowa przyłącza elektroenergetycznego, - rozbiórka istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego niskiego, - rozbiórka istniejących utwardzeń gruntowych i betonowych. Zaprojektowano czterokondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z podpiwniczeniem z technologii tradycyjnej murowanej. W budynku zaprojektowano 20 mieszkań , 20 komórek lokatorskich oraz pomieszczenie techniczne. Budynek wyposażony w windę. Zamawiający informuje o konieczności zastosowania w kosztorysach ofertowych dwóch stawek podatku VAT 8% i 23%. Roboty budowlane wykonywane w bryle budynku obejmuje 8% VAT tj. • Roboty budowlane związane z wybudowaniem budynku • Wewnętrzna instalacja sanitarna • Wewnętrzna instalacja c.o • Wewnętrzna instalacja gazowa • Wewnętrzna instalacja elektryczna • Wewnętrzna instalacja teletechniczna Natomiast roboty poza bryłą budynku, do których można zaliczyć drogi, chodniki, kanalizację sanitarną, deszczową, sieci i przyłącza wodociągowe, cieplne, zewnętrzna instalacja elektryczna, zewnętrzna instalacja teletechniczne, wiata śmietnikowa, zagospodarowanie terenu i plac zabaw, będzie miała zastosowanie stawka VAT 23%. Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust.1 ustawy Pzp. Szczegółowy zakres prac został określony w załączonej do SWZ dokumentacji projektowej oraz przedmiarach robót. 2. Inwestycja będzie realizowana przy współudziale środków z Banku Gospodarstwa Krajowego z Rządowego Programu Bezzwrotne Wsparcie Budownictwa z Funduszu Dopłat.

3.9.)Główny kod CPV

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45320000-6 - Roboty izolacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Remont-Bud Andrzej Gosk

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

450670143

4.3.3.)Ulica

ul. Nowa 5

4.3.4.)Miejscowość

Szepietowo

4.3.5.)Kod pocztowy

18-210

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

8412402,38 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00477275/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót dodatkowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zgodnie z protokołami konieczności należało wykonać:
-dodatkową płytę fundamentową w celu zachowania bezpieczeństwa konstrukcji,
- utwardzenie terenu w celu zapewnienia prawidłowej komunikacji pieszej i samochodowej,
- ogrodzenie placu zabaw wraz z wyposażeniem w celu bezpiecznego użytkowania,
- wykonanie tarasów oraz zabezpieczeń w postaci barierek, oznakowania budynku, montaż bramki antypanicznej,
wykonanie lamperii części wspólnej,
- przygotowanie miejsca gromadzenia odpadów, chodnika do komórek lokatorskich
- zakup i montaż czujnika węgla i etanu.

5.4.6.)Wartość zmiany

253152,34

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

8665554,72 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211000-9Roboty budowlane w zakresie budowni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Wysokie Mazowieckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wysokie Mazowieckie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45211000-9 (Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.