ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Robota budowlana - Adaptacja obiektu biurowo – administracyjnego dla potrzeb Wałbrzyskiej Delegatury Wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Zamawiający Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Robota budowlana - Adaptacja obiektu biurowo – administracyjnego dla potrzeb Wałbrzyskiej…”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych polegających na adaptacji obiektu biurowo-administracyjnego dla potrzeb Wałbrzyskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, bez podziału na części i z prawem opcji.

  • 2

    WarunkiWarunki udziału są istotne: trzeba wykazać minimum dwie roboty ogólnobudowlane o wartości co najmniej 750 000,00 zł brutto każda oraz dysponować kierownikiem robót, osobą do branży sanitarnej i osobą do branży elektrycznej.

  • 3

    ZakresZamówienie podstawowe obejmuje roboty do 15.12.2026 r., a prawo opcji pozwala zlecać dodatkowe roboty i dokumentację powykonawczą do 15.12.2027 r. w zależności od środków i potrzeb Zamawiającego.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane, ale wymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy; Zamawiający przewiduje też możliwość unieważnienia, jeśli nie uzyska środków publicznych.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Grupa TWS Sp. z o.o. przy 2 ofertach.
  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 30% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu

1.3.)Oddział zamawiającego

WIOŚ we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931020269

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Józefa Chełmońskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

51-630

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.)Numer telefonu

71 327 30 00

1.5.8.)Numer faksu

71 327 30 09

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

g.kurasiewicz@wroclaw.wios.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wroclaw.wios.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Administracja zespolona

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Robota budowlana - Adaptacja obiektu biurowo – administracyjnego dla potrzeb Wałbrzyskiej Delegatury Wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00387010

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00175821/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Adaptacja obiektu biurowo-administracyjnego dla potrzeb wałbrzyskiej delegatury WIOŚ we Wrocławiu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Złożenie oferty jest możliwe wyłącznie na platformie e-zamówienia zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie: https://ezamowienia.gov.pl/pl/, adres postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576

2. Identyfikator postępowania: ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576

3. Pozostała korespondencja pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym będzie prowadzona w formie elektronicznej za pomocą poczty elektronicznej platformy zakupowej.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie platformy e-Zamowienia.

Ofertę należy złożyć w języku polskim, sporządzoną pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Sposób złożenia podpisu kwalifikowanego został opisany przez dostawcę posiadanego przez Wykonawcę podpisu.

Sposób złożenia podpisu zaufanego został opisany pod adresem:
https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/sprawy-urzedowe/chce-zalatwic-sprawe-przez-internet/profil-zaufany-i-podpis-zaufany.

Sposób złożenia podpisu osobistego został opisany pod adresem:
https://www.gov.pl/web/e-dowod/podpis-osobisty.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Wykonawca posiada prawo do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych zgodnie z art. 16 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób
fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia
dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1 z późn. zm.)- dalej RODO.
Jednakże zmiana danych osobowych nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień
umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Żądanie ograniczenia przetwarzania danych osobowych złożone przez Wykonawcę
zgodnie z art. 18 ust. 1 RODO nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZP.272.2.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych w projekcie pn.: „Adaptacja obiektu biurowo – administracyjnego dla potrzeb Wałbrzyskiej Delegatury Wojewódzkiego inspektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu” w części i na zasadach określonych w Załączniku nr 10 do SWZ – Projekt umowy wraz z załącznikami, w szczególności w przedmiarze robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, projekcie budowlanym.

W ramach niniejszego postępowania, Zamawiający wydziela:
1. zamówienie podstawowe - wykonanie robót budowlanych do 15.12.2026 r. ;
2. zamówione realizowane w ramach prawa opcji - wykonanie robót budowlanych w okresie: od podpisania umowy do 15.12.2027 r.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji
1.Zamówienie w ramach prawa opcji obejmuje realizację w części robót budowlanych i wykonanie dokumentacji powykonawczej, określanych w przedmiarze robót jako

1) Opcje_01 - Elewacje; 2) Opcje_02 – Ściany, drzwi; 3) Opcje_03 – Tynki; 4) Opcje_04 – Pozostałe. 2. Prawo opcji, jest uprawnieniem Zamawiającego co oznacza, że Zamawiający udzieli zamówienia w terminie obowiązywania umowy wyłącznie w przypadku dysponowania środkami finansowymi i prowadzenia robót budowlanych w tym terminie. 3. Brak realizacji zamówienia objętego prawem opcji nie stanowi podstawy do roszczeń dla Wykonawcy. 4. Opcja, będzie udzielana na podstawie oddzielnych zleceń (częściowych lub całościowych), w całym okresie obowiązywania umowy, w postaci elektronicznej lub cyfrowego odwzorowania, przesyłanych każdorazowo na adres mailowy Wykonawcy. 5. Zamawiający uprawniony jest do zlecania prawa opcji w zakresie dowolnych pozycji w przedmiarze robót, z zastrzeżeniem, że zakres i termin wykonania robót zleconych w ramach prawa opcji zostanie uzgodniony pomiędzy inwestorem zastępczym a Wykonawcą, przy czym termin wykonania i zgłoszenia do odbiorów zleconych robót nie może przekroczyć: 1) w ramach opcji zleconych w 2026 r. – 15.12.2026 r; 2) w ramach opcji zlecanych w 2027 r. – 15.12.2027 r. 6. Zakres ilościowy, jakościowy i rzeczowy przedmiotu umowy określają załączniki do umowy, które są jej integralną częścią tj.: 1) Kosztorys ofertowy ; 2) Przedmiary robót – załącznik nr 2; 3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – dalej „STWiOR” – załącznik nr 3; 4) Dokumentacja projektowa – załącznik nr 4.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-15

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie kierował się kryterium Cena.
Jako najkorzystniejszą Zamawiający wybierze ofertę, która nie podlega odrzuceniu i uzyska najwyższą ilość punktów (Pc) .Obliczenia będą dokonywane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez stosowania zasady matematycznego zaokrąglania.
Na podstawie art. 249 ustaw Pzp. Zamawiający informuje, że jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, nie będzie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: zdolności technicznej i zawodowej .

Zdolności techniczne.
1. Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawcy, którzy wykonali należycie w okresie ostatnich 5 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu robót ogólnobudowlanych, o wartości minimum 750 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu, zlecenia lub umowy.
2 . W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna), przynajmniej jeden z Wykonawców musi spełniać warunek dotyczący posiadanych zdolności zawodowych powyżej wskazanych, w pełni samodzielnie.
3 . Nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych robót objętych odrębnymi umowami Wykonawcy, bądź wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawców, w celu wykazania spełnienia danego warunku.
4. Roboty budowlane należycie wykonane oznacza roboty wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone.
5 Jako robotę budowlaną wykonaną – należy rozumieć wykonane roboty, dla których wystawiono Protokół odbioru robót lub Świadectwo Przejęcia lub równoważny dokumenty w przypadku zamówień, w których nie wystawiono Protokołu odbioru lub Świadectwa Przejęcia.
6. Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku w walutach innych niż złoty polski, Wykonawca przeliczy wg średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP) na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu dotyczącego niniejszego postępowania w BZP lub ostatniego kursu sprzed dnia opublikowania ogłoszenia o niniejszym zamówieniu – w przypadku gdyby w tym dniu kurs nie był podawany.

Zdolności zawodowe.

1. Zamawiający uzna warunek dotyczący zdolności zawodowej za spełniony, jeżeli wykażą że dysponują jedną osobą, która będzie kierowała robotami budowlanymi, posiadającą ważne uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności ogólnobudowlanej (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831), wpisanym na listę członków właściwej terytorialnie izby samorządu, która posiada co najmniej 18 miesięczne doświadczenie.
2. Ponadto Wykonawca musi dysponować, przynajmniej jedną osobą, która posiada uprawnienia do kierowania robotami instalacyjnymi w branży sanitarnej, co najmniej w ograniczonym zakresie, oraz jedną osobę, która posiada uprawnienia do kierowania robotami instalacyjnymi w branży elektrycznej, co najmniej w ograniczonym zakresie.
3. Jeżeli Wykonawca dysponuje osobą posiadającą uprawnienia, która ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju zamieszkania, jeżeli takowe w tym kraju obowiązują, z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r., poz. 166).
4. Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji.
5. Zamawiający dopuszcza, w zakresie posiadanych uprawnień osób realizujących przedmiot zamówienia, ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniejszych aktów prawnych lub innych obowiązujących przepisów wydanych na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., z późn. zm.).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę - zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.

2. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.

3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – - jeżeli dotyczy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.

2. Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami -wzór stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty, do realizacji których te zdolności są wymagane.

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do
oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik do SWZ.

Wykonawcy są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia Umowy w sprawie zamówienia publicznego

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje zmiany Umowy w przypadkach określonych w § 15 wzoru umowy (załącznik nr 10 do SWZ)

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-26 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej zamieszczonej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576, identyfikator postępowania: ocds-148610-19ee8519-8985-4e62-8967-58ad9d520576

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-26 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-25

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający wymaga, aby Wykonawcy, którzy zamierzają złożyć ofertę w ramach niniejszego postępowania, odbyli obowiązkową wizję lokalną w miejscu planowanych robót budowlanych, tj. w Wałbrzychu, przy ulicy Wrocławskiej 69 (dz. 268/40, obręb 0006 Piaskowa Góra). Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 17.08.2026 r. na godz. 09:00. Miejsce zbiórki: przed wejściem do budynku. Celem wizji jest zapoznanie Wykonawców ze stanem faktycznym budynku, planowanych robót, logistyki w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia oraz oszacowania wartości oferty. Wykonawcy, którzy zamierzają wziąć udział w wizji lokalnej, proszeni są o przybycie do placówki, z 5 minutowym wyprzedzeniem. Oferty Wykonawców, którzy nie uczestniczyli w wizji lokalnej, zostaną odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18, ustawy Pzp.
  2. 2.
    Zamawiający nie przewiduje obowiązku sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Grupa TWS Sp. z o.o.5,2 mln zł2 ofertywynik →
  2. 2025zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.3 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.