Świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże
Zamawiający Teatr Wybrzeże (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 554 360 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=869, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wykonanie umowyBieżące
11 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
11 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Teatr Wybrzeże |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000279108 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Św. Ducha 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 80-834 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@teatrwybrzeze.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.teatrwybrzeze.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3dfdee8a-e229-40c1-99d4-61650c687d10 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00386777 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-11 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 288927-2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług sprzątania w obiektach Teatru Wybrzeże |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia części 1 zamówienia zawarty jest w załączniku 12a do SWZ. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga, aby wykonawca zatrudnił osoby na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy zarówno Wykonawcy jak i Podwykonawców biorących udział w realizacji zamówienia przez cały okres wykonywania zamówienia. Zamawiający wymaga zatrudnienie osób na podstawie umowy o pracę z uwzględnieniem co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie ustawy z dnia 10.10.2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Imiona i nazwiska osób zatrudnionych na umowę o pracę należy wskazać w załączniku nr 9 do SWZ – wykaz osób. Ponadto należy złożyć Zamawiającemu oświadczenia wszystkich pracowników wykazanych w załącznikach 9 dot. zgody na przebywanie na obszarze przetwarzania danych – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. Oba wykazy Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownikami świadczącymi usługę będą osoby, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym i złoży na tą okoliczność stosowane oświadczenie. W trakcie realizacji umowy Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedłożenia dowodów w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Z tytułu niespełnienia powyższego wymogu Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę karę umowną. W okresie obowiązywania umowy Zamawiający może prowadzić prace remontowo-budowlane niektórych pomieszczeń w budynku w Gdańsku przy ul. Św. Ducha 2, co może skutkować wyłączeniem dostępu do tej części obiektu. W takim przypadku wysokość wynagrodzenia Wykonawcy nie ulegnie zmianie. Miejsce realizacji usług jest pod bezpośrednim nadzorem Zamawiającego. Szczegóły dotyczące realizacji usługi określone zostały w załączniku nr 11a – wzorze umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, co zostało uwzględnione we wzorze umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia przy zachowaniu warunków, o których mowa w § 6 wzoru umowy. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 i ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp dopuszcza możliwość wprowadzenia zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawierania umowy lub w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności: 1) w zakresie zmiany wysokości wynagrodzenia, pod warunkiem wejścia w życie przepisów wprowadzających zmiany w wysokości stawek podatku VAT, 2) w zakresie zmiany wprowadzającej rozwiązania zamienne pod warunkiem, że będzie to skutkowało usprawnieniem lub zwiększeniem bezpieczeństwa realizacji przedmiotu umowy lub polepszeniem jakości składających się na niego elementów/urządzeń/materiałów, 3) w zakresie zmiany wynikającej z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, noszących znamiona siły wyższej jako zdarzenia niemożliwego do zapobieżenia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90910000-9 - Usługi sprzątania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90919000-2 - Usługi sprzątania biur i szkół oraz czyszczenia urządzeń biurowych 90911300-9 - Usługi czyszczenia okien |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-08-01 do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Gratkaszmatka.com.pl Renata Wysocka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6491045422 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 915086,25 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 119-408536 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 838829,06 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Do wypłaty Wykonawcy pozostało: 76 257,19 zł.
RAZEM: 915 086,25 zł (zgodnie z wartością umowy).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.