Przebudowa drogi powiatowej nr 1872B przez m. Marki
Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie (Kolno, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1872B przez m. Marki”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W KOLNIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450672596 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wojska Polskiego 48 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kolno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 18-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 862782916 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 862782916 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | pzd@powiatkolno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.powiatkolno.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a5e24603-d987-4a24-bec9-9075280f7d6e |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00385428 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00407955 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa drogi powiatowej nr 1872B przez m. Marki |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 1872B przez m. Marki na odcinku o długości 521,51 m, a w szczególności | • roboty pomiarowe, • zdjęcie humusu, • oczyszczenie pasa drogowego, • roboty rozbiórkowe, • roboty ziemne, • ułożenie rur osłonowych, • remont przepustu, • wykonanie koryta pod warstwy nawierzchni jezdni, zjazdów, pobocza, • ustawienie krawężników, • wykonanie podbudowy jezdni, zjazdów, • regulacja urządzeń podziemnych, • wykonanie nawierzchni jezdni, zjazdów, poboczy, • ustawienie oznakowania pionowego, • inwentaryzacja powykonawcza. - wyniesienie i stabilizacja całego odcinka drogi powiatowej – kompleksowa usługa wyniesienia i stabilizacji słupków granicznych oraz „świadków słupków granicznych” (należy uwzględnić obsługę geodezyjną, czynności formalno-prawne, prace terenowe oraz dostarczenie materiałów), - ujęcie otworzenia zniszczonych punktów osnowy pomiarowej znajdującej się w granicach robót ziemnych, - aktualizacja ewidencji gruntów (wykaz zmian gruntowych) w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Kolnie. 1.1. Wykonawca zobowiązany jest w trakcie trwania okresu gwarancji na żądanie Zamawiającego do dwukrotnego uzupełnienia poboczy nieutwardzonych z materiału przewidzianego w dokumentacji projektowej w terminie wskazanym przez Zamawiającego. 1.2. Powstałe w trakcie prac odpady oraz nienadające się do ponownego użycia materiały budowlane Wykonawca robót jest zobowiązany zagospodarować we własnym zakresie i na własny koszt. Materiały nadające się do ponownego użycia (m.in.: słupki i znaki), Wykonawca zobowiązany jest zdeponować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego zlokalizowanym na terenie powiatu kolneńskiego. 1.3. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszej SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ oraz projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. *UWAGA: • Zamawiający zwolniony został z budowy kanału technologicznego. 2. Ponadto do zadań Wykonawcy należało będzie opracowanie danych zgodnie ze strukturą bazy danych eDIOM wskazanego odcinka drogi i wprowadzenie ich do książki drogi. Książki drogi Zamawiający prowadzi w wersji elektronicznej w programie eDIOM Designers (zgodnie z załącznikiem nr 11 do SWZ). 3. Ze względu na wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót ma charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-10 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-08-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 450665219 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Poligonowa 32 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łomża |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 18-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1219746,47 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00468198/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-16 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1219746,47 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.