Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu
Zamawiający Gmina Nowe Miasto nad Wartą (Nowe Miasto Nad Wartą, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
07 sierpnia 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
07 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Nowe Miasto nad Wartą |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 631258201 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Poznańska 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nowe Miasto nad Wartą |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL418 - Poznański |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 612874014 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gmina-nowe-miasto.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gmina-nowe-miasto.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00383909 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-07 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00383869 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.1.5. | Wartość zamówienia Przed zmianą | 236000,00 Po zmianie: |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej mieszczącej się na działce o numerze ewid. 89/2, obręb: 0015 Radliniec w ramach zadania budżetowego pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu”, przy wkładzie własnym mieszkańców w realizację projektu. Prace wchodzące w zakres zamówienia obejmują w szczególności: - renowację ziemianki, - renowację studni, - budowę wiaty wraz z utwardzeniem, - uzupełnienie ogrodzenia. Realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu” dofinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” w ramach XVI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. W związku z powyższym w ramach realizacji zakresu przewidzianego w Dokumentacji projektowej mieszkańcy nieodpłatnie przeznaczą swoją pracę, sprzęt i materiały na realizację zadania w zakresie przewidzianym poniżej. Prace wykonywane przez mieszkańców są ujęte w Dokumentacji projektowej, ale nie są ujęte w kosztorysie ofertowym i przedmiarze. Oferent nie wycenia pracy i materiału dostarczanego przez mieszkańców. Prace mieszkańców obejmą: - karczowanie terenu, - sprzątanie terenu, - sprzątanie ziemianki, - pomoc w tyczeniu ogrodzenia. (w/w prace prowadzone będą z użyciem ładowarki, 2 traktorów z przyczepą oraz traktora z kultywatorem.) - sadzenie kwiatów. Zaświadczenie Starosty Średzkiego z dnia 17.04.2026 r. znak AB.6743.143.2026 uprawnia Inwestora do rozpoczęcia robót budowlanych. Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345279/01 z dnia 2026-07-15 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane Prace wykonywane przez mieszkańców wskazane powyżej nie stanowią przedmiotu zamówienia publicznego i nie podlegają wycenie przez Wykonawcę. Wykonawca odpowiada wyłącznie za wykonanie prac ujętych w kosztorysie ofertowym/przedmiarze robót oraz w pozostałym zakresie wyraźnie przypisanym mu w dokumentach zamówienia. Zamawiający zapewni wykonanie prac mieszkańców w terminie i zakresie umożliwiającym prawidłową realizację przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość, terminowość ani skutki niewykonania lub nienależytego wykonania prac mieszkańców, chyba że obowiązek taki został wyraźnie przewidziany w umowie. W związku z faktem, że cześć prac została lub zostanie wykonana przez mieszkańców, Wykonawca zobowiązany będzie do koordynacji prac wykonywanych przez mieszkańców wyłącznie w zakresie uzgodnienia harmonogramu wejścia na teren robót i zapewnienia bezkolizyjnej realizacji własnego zakresu prac. Koordynacja ta nie obejmuje odpowiedzialności wykonawcy za jakość, terminowość ani bezpieczeństwo prac wykonywanych przez osoby niebędące personelem wykonawcy lub jego podwykonawców. W ramach niniejszego zamówienia oferent będzie zobowiązany do wykonania pozostałych prac ujętych w Dokumentacji projektowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Projekt budowlano-wykonawczy Zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Radlińcu opracowany przez Pracownię Projektową Ryszard Czerniak (ul. Składowa 12, 63-041 Chocicza); 2) Przedmiar robót pn. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu; 3) Kosztorys ofertowy pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu”; 4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót; 5) Specyfikacja warunków zamówienia. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej mieszczącej się na działce o numerze ewid. 89/2, obręb: 0015 Radliniec w ramach zadania budżetowego pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu”, przy wkładzie własnym mieszkańców w realizację projektu. Prace wchodzące w zakres zamówienia obejmują w szczególności: - renowację ziemianki, - renowację studni, - budowę wiaty wraz z utwardzeniem, - uzupełnienie ogrodzenia. Realizacja zadania pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu” dofinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” w ramach XVI edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. W związku z powyższym w ramach realizacji zakresu przewidzianego w Dokumentacji projektowej mieszkańcy nieodpłatnie przeznaczą swoją pracę, sprzęt i materiały na realizację zadania w zakresie przewidzianym poniżej. Prace wykonywane przez mieszkańców są ujęte w Dokumentacji projektowej, ale nie są ujęte w kosztorysie ofertowym i przedmiarze. Oferent nie wycenia pracy i materiału dostarczanego przez mieszkańców. Prace mieszkańców obejmą: - karczowanie terenu, - sprzątanie terenu, - sprzątanie ziemianki, - pomoc w tyczeniu ogrodzenia. (w/w prace prowadzone będą z użyciem ładowarki, 2 traktorów z przyczepą oraz traktora z kultywatorem.) - sadzenie kwiatów. Zaświadczenie Starosty Średzkiego z dnia 17.04.2026 r. znak AB.6743.143.2026 uprawnia Inwestora do rozpoczęcia robót budowlanych. Prace wykonywane przez mieszkańców wskazane powyżej nie stanowią przedmiotu zamówienia publicznego i nie podlegają wycenie przez Wykonawcę. Wykonawca odpowiada wyłącznie za wykonanie prac ujętych w kosztorysie ofertowym/przedmiarze robót oraz w pozostałym zakresie wyraźnie przypisanym mu w dokumentach zamówienia. Zamawiający zapewni wykonanie prac mieszkańców w terminie i zakresie umożliwiającym prawidłową realizację przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość, terminowość ani skutki niewykonania lub nienależytego wykonania prac mieszkańców, chyba że obowiązek taki został wyraźnie przewidziany w umowie. W związku z faktem, że cześć prac została lub zostanie wykonana przez mieszkańców, Wykonawca zobowiązany będzie do koordynacji prac wykonywanych przez mieszkańców wyłącznie w zakresie uzgodnienia harmonogramu wejścia na teren robót i zapewnienia bezkolizyjnej realizacji własnego zakresu prac. Koordynacja ta nie obejmuje odpowiedzialności wykonawcy za jakość, terminowość ani bezpieczeństwo prac wykonywanych przez osoby niebędące personelem wykonawcy lub jego podwykonawców. W ramach niniejszego zamówienia oferent będzie zobowiązany do wykonania pozostałych prac ujętych w Dokumentacji projektowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Projekt budowlano-wykonawczy Zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Radlińcu opracowany przez Pracownię Projektową Ryszard Czerniak (ul. Składowa 12, 63-041 Chocicza); 2) Przedmiar robót pn. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu; 3) Kosztorys ofertowy pn.: „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Radlińcu”; 4) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót; 5) Specyfikacja warunków zamówienia. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.