ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy/przebudowy układu drogowego ul. Powstańców – od ul. Reduta do przystanku autobusowego “Dziekanowicka”

Zamawiający Zarząd Dróg Miasta Krakowa (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy/przebudowy układu…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 10:00. Planowany budżet: 808 253 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Miasta KrakowaKraków, Małopolskieopublikowano 7 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
808 253 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
18 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Długość oferowanego okresu gwarancji jakości na przedmiot umowy40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    07 sierpnia 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa opracowania kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy lub przebudowy układu drogowego ul. Powstańców od ul. Reduta do przystanku autobusowego Dziekanowicka w celu budowy chodników oraz miejsc postojowych.

  • 2

    WarunkiWarunek techniczny wymaga wcześniejszego wykonania co najmniej 1 opracowania dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem decyzji administracyjnej dla chodnika o długości co najmniej 1 km oraz zespołu osób z uprawnieniami projektowymi w branży drogowej, sanitarnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej bez ograniczeń.

  • 3

    RyzykoMinimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące, maksymalny 36 miesięcy, realizacja trwa 38 miesięcy, a zamawiający przewiduje możliwość zamówień podobnych do 100% wartości zamówienia podstawowego.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje etapy uzyskania decyzji środowiskowej, opracowania dokumentacji do ZRiD, uzyskania decyzji zezwalającej na realizację robót oraz ostatecznej decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 12 orzeczeń KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 4 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357116163

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Centralna 53

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

31-586

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

+48126167416

1.5.8.)Numer faksu

+48126167417

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdmk.krakow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy/przebudowy układu drogowego ul. Powstańców – od ul. Reduta do przystanku autobusowego “Dziekanowicka”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c09a4c5-32d3-45fc-8887-37752100c474

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383507

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem
platformazakupowa.pl w profilu nabywcy pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow.
2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Szczegółowe uregulowania w zakresie korespondencji zawiera SWZ.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
• stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s;
• komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
• zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
• komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3;
• czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod ww.
adresem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod ww. adresem.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informuję, że:
• Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zarząd Dróg Miasta Krakowa (ZDMK) z siedzibą ul. Centralna 53, 31-586 Kraków
• Kontakt do Inspektora Ochrony Danych: iod@zdmk.krakow.pl;
• Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu:
o kontaktu, współpracy przez Zamawiającego z przedstawicielami Wykonawcy wskazanymi przez Wykonawcę jako osoby nadzorujące i koordynujące realizację umowy ze strony Wykonawcy, jako osoby realizujące określone obowiązki oraz osoby uczestniczące w realizacji umowy, na których doświadczenie Wykonawca powoływał się w celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu
• Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) – przetwarzanie w ramach wykonania umowy, art. 6 ust. 1 lit. c RODO - przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, art. 6 ust.1 lit f RODO jako uzasadniony interes administratora danych w celu wykonania zapisów umowy.
• Pani/Pana dane osobowe mogą być również przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze związanych z publikacją informacji o umowach w Centralnym Rejestrze Umów. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z przepisami nakładającymi obowiązek prowadzenia i udostępniania Centralnego Rejestru Umów. W związku z powyższym obowiązkiem i w zakresie określonym przepisami prawa dane mogą zostać ujawnione w Centralnym Rejestrze Umów i stać się dostępne dla nieograniczonego kręgu odbiorców. Zakres publikowanych danych oraz okres ich udostępniania wynika z obowiązujących przepisów prawa.
• Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja w oparciu o obowiązujące przepisy prawa;
• Pani/Pana dane będą przechowywane przez okres wynikający z zapisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach w związku z Instrukcją Kancelaryjną, Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt oraz Instrukcją Archiwalną obowiązującymi w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.
• W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
• Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania; prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Posiada Pani/Pan również prawo do wniesienia skargi do krajowego organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie ochrony danych osobowych. Prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych nie powoduje cofnięcia skutków ich dotychczasowego przetwarzania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

12/V/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

808253,34 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

a) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy/przebudowy układu drogowego ul. Powstańców – od ul. Reduta do przystanku autobusowego „Dziekanowicka” w celu budowy chodników oraz miejsc postojowych.
b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
• projektowanych postanowień umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ,
• zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ,.
c) Minimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące, maksymalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 24 miesiące zostaną odrzucone.
d) Termin wykonania zamówienia: 38 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym:
• Etap I – uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji Środowiskowej wraz z załącznikami - w terminie 16 miesięcy od daty zawarcia umowy,
• Etap II – opracowanie i przekazanie dokumentacji wraz z wszczęcie postępowania o uzyskanie decyzji ZRiD - w terminie 14 miesięcy od daty odbioru Etapu I,
• Etap III – uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację robót wraz z kompletną dokumentacją projektową - w terminie 4 miesięcy od daty odbioru Etapu II
• Etap IV – uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu ostatecznej decyzji administracyjnej zezwalającej na realizację inwestycji drogowej – w terminie 4 miesięcy od daty odbioru Etapu III
e) Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

38 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych rodzajowo zamówień, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, w wysokości nieprzekraczającej 100% wartości zamówienia podstawowego. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie będą odpowiadały warunkom niniejszego postępowania określonym w projektowanych postanowieniach umowy i jego załącznikach oraz w SWZ – z uwzględnieniem szczególnych uwarunkowań wynikających z okoliczności udzielenia zamówienia podobnego oraz specyfiki zakresu przedmiotowego zamówienia podobnego. Udzielenie zamówienia o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp nastąpi po przeprowadzeniu postępowania właściwego dla zamówienia z wolnej ręki. Wraz z zaproszeniem do negocjacji, zostaną przekazane Wykonawcy w szczególności niezbędne informacje i dokumenty opisujące szczegółowo zakres przedmiotowy zamówienia podobnego, warunki jego realizacji, warunki udziału w postępowaniu (jeśli Zamawiający je określi) oraz sposób przeprowadzenia negocjacji. Zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych rodzajowo zamówień o których mowa wyżej zostaną udzielone w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia zamówienia podstawowego i zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
1) C - cena brutto - 60%
Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę spośród ofert spełniających wymagania, otrzyma 60 punktów, natomiast pozostali wykonawcy – odpowiednio mniej punktów, według poniższego wzoru: C= cena minimalna/cena badanej oferty x 60 pkt
2) G - długość oferowanego okresu gwarancji jakości na przedmiot umowy - 40%

Sposób oceny:
Zaproponowany okres gwarancji jakości 24 miesiące – 0 pkt
Zaproponowany okres gwarancji jakości 30 miesięcy – 20 pkt
Zaproponowany okres gwarancji jakości 36 miesięcy – 40 pkt

Oferty zawierające okres gwarancji jakości krótszy niż 24 miesiące zostaną odrzucone jako nie spełniające wymagań SWZ.

Za nie wskazanie w formularzu oferty długości okresu gwarancji jakości, wykreślenie tylko jednego lub wszystkich wskazanych okresów gwarancji jakości w formularzu oferty, oferta nie otrzyma dodatkowych punktów w tym kryterium oceny ofert. W takim przypadku Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca zaproponował najkrótszy okres gwarancji jakości tj. 24 miesiące.

Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która spełnia wszystkie wymagania określone w SWZ oraz otrzyma największą liczbę punktów.

Zamawiający przyjmuje, że 1 pkt = 1%.
N=C+G
gdzie:
N - łączna ilość punktów badanej oferty
C - ilość punktów badanej oferty w kryterium cena
G - ilość punktów badanej oferty w kryterium długość oferowanego okresu gwarancji jakości na przedmiot umowy

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Długość oferowanego okresu gwarancji jakości na przedmiot umowy

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie
d) zdolności technicznej lub zawodowej tj.:
1) posiadają wiedzę i doświadczenie tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonali:
a) co najmniej 1 opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację robót budowlanych dla chodnika o długości co najmniej 1 km,
Uwaga!

2) dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. osobami posiadającymi wykształcenie i kwalifikacje zawodowe tj. co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności:
a) inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń,
b) instalacyjnej branży sanitarnej w zakresie sieci, instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
d) instalacyjnej w zakresie rozwiązań branży telekomunikacyjnej bez ograniczeń

Uwaga!
Zamawiający dopuszcza posiadanie ww. uprawnień przez tę samą osobę w ramach różnych branż.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg załącznika nr 11 do SWZ,

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) Wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy – wg załącznika nr 6 SWZ;
Uwaga! Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wówczas w powyższym wykazie usług zobowiązany jest podać jedynie te usługi w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.

b) Wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg załącznika nr 7 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie żąda załączenia przez wykonawcę do oferty przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca musi dołączyć do oferty

a) wypełniony formularz oferty wg załącznika nr 1 do SWZ (wzór), b) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wg załącznika nr 3 do SWZ (wzór), c) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu wg załącznika nr 4 do SWZ (wzór), d) pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy w niniejszym zamówieniu, jeżeli wymieniona osoba/osoby nie zostały wskazane do reprezentacji we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej, e) pełnomocnictwo dla lidera (dotyczy podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie tzw. „konsorcja oraz spółek cywilnych”), f) oświadczenie o zakresie wykonania zamówienia przez poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie wg załącznika nr 5 do SWZ (wzór), g) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby własne wg załącznika nr 9 do SWZ (wzór), h) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby własne o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wg załącznika nr 10 do SWZ. 2. Szczegółowe zasady sporządzania i przekazywania dokumentów i informacji zawiera SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W toku prowadzonego postępowania komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia następować będzie za pośrednictwem lidera (pełnomocnika) o którym mowa w pkt 1 w części 5 SWZ.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, każdy z wykonawców wraz z ofertą składa oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wg załącznika nr 4 do SWZ (wzór).
4. Spółka cywilna, jest kwalifikowana jako wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dlatego jej wspólnicy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo musi być załączone do oferty. Ponadto, każdy ze wspólników spółki cywilnej zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu wg załącznika nr 4 do SWZ (wzór).
5. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają usługi do realizacji których te zdolności są wymagane.
6. W przypadku spółki cywilnej, zamówienie wykazane na spełnienie warunku dotyczącego doświadczenia wykonawcy wykonane przez spółkę, a nie poszczególnych wspólników, zamawiający uzna jako zamówienie wykonane przez pojedynczego wykonawcę, a nie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (wspólnicy spółki cywilnej) składają wraz z ofertą oświadczenie o zakresie wykonania zamówienia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wg załącznika nr 5 do SWZ (wzór).
8. Zgodnie z zapisami w części 4 pkt 1 SWZ, zamawiający będzie żądał od wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie/ wspólników spółki cywilnej, dokumentu wymienionego w części 4 w punkcie 1 lit. a) SWZ.
9. Wszyscy wykonawcy składający wspólną ofertę będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy i wniesienie należytego wykonania umowy. zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy od wszystkich wykonawców łącznie lub od każdego z osobna.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy zgodnie z przesłankami określonymi w Projektowanych Postanowieniach Umowy - załącznik nr 2 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-18 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-18 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-16

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Wykonawcy, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów Pzp przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale 9 ustawy Pzp.
  2. 2.
    Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy w zakresie podstaw określonych w art. 108 ust. 1 od pkt 1) do pkt 6), w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp oraz w art. 7 ust. 1 od pkt 1) do pkt 3) ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514).
  3. 3.
    Pełna nazwa zamówienia: Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy/przebudowy układu drogowego ul. Powstańców – od ul. Reduta do przystanku autobusowego “Dziekanowicka” w celu budowy chodników oraz miejsc postojowych w ramach zadania “Program Budowy Chodników”

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Ten przetarg (808 253 zł) znajduje się znacznie powyżej typowego zakresu.
Budżet jest wyraźnie wyższy niż w większości podobnych postępowań, to może być duży lub złożony kontrakt. +258% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Miasta Krakowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 808 253 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.