ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi oraz Świetlicy Wiejskiej w Zacharzowicach.

Zamawiający Gminny Ośrodek Kultury (Wielowieś, Śląskie) prowadził postępowanie „Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi oraz Świetlicy Wiejskiej w Zacharzowicach”. Termin składania ofert minął 7 sierpnia 2026, 12:00. Planowany budżet: 674 215 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gminny Ośrodek KulturyWielowieś, Śląskieopublikowano 7 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
674 215 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Gwarancja20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    07 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi oraz remont świetlicy wiejskiej w Zacharzowicach, realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj dla jednego z obiektów.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje roboty budowlane służące poprawie stanu budynku i zapewnieniu pełnej dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

  • 3

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, nie przewiduje opcji, a realizacja trwa do 2026-11-25.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNY OŚRODEK KULTURY

1.3.)Oddział zamawiającego

GMINNY OŚRODEK KULTURY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000791817

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 47

1.5.2.)Miejscowość

Wielowieś

1.5.3.)Kod pocztowy

44-187

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

517889546

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gok@gok.wielowies.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wielowies.pl/43/gok-wielowies.html

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Gmina Wielowieś

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9691572234

1.11.3.)Ulica

Główna 1

1.11.4.)Miejscowość

Wielowieś

1.11.5.)Kod pocztowy

44-187

1.11.6.)Województwo

śląskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.11.9.)Numer telefonu

517889500

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wielowies.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.wielowies.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi oraz Świetlicy Wiejskiej w Zacharzowicach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fca340e0-7468-475b-9c1e-0301df8dbdea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382490

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowies

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczegóci składanie ofert, oś , w, oraz przekazywanie informacji (innych oferta Wykonawcy), odbywa się przy użyciu w komunikacji elektronicznej, tj. poprzez platformę zakupową SIDAS PZP dostępną pod adresem: https://sidasPZP.pl/, adres do zamówień prowadzonych przez Gminę : https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowies

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały opisane w instrukcji użytkowania platformy dla Wykonawców.Sposób sporządzenia, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 70 PZP.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.5.2016 r., str. 1), dalej „RODO", informuję, ż e:
1.
Administratorem danych osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi z siedzibą przy ul. Głównej 47, 44-187 e-mail: gok @gok.wielowies.pl , (dalej: Administrator).
2.
W sprawach związanych z Pani/Pana danymi osobowymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD): e-mail: iod@gok.wielowies.pl
3.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia postępowania i udzieleniu zamówienia, prowadzenia dokumentacji księgowo-podatkowej, archiwizacji danych, dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami.
4.
Podstawą przetwarzania danych osobowych jest:
1)
ustawa z 11.9.2019 r. – Prawo zam. publicznych;
2)
ustawa z 27.8.2009 r. o finansach publicznych;
3)
ustawa z 14.7.1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach;
4)
art. 6 pkt.1 lit. c RODO;
a.
przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze.
Strona 25 z 30
5.
Odbiorca lub kategorie odbiorców: podmioty upoważnione na podstawie zawartych umów powierzenia oraz uprawnione na mocy obowiązujących przepisów prawa, w szczególności osoby lub podmioty, którym zostanie udostępniona dokumentacja postępowania na podstawie art. 18 oraz art. 74–76 PZP. Zasada jawności ma zastosowanie do wszystkich danych osobowych, z wyjątkiem danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (szczególna kategoria danych).

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania oraz przez okres wynikający z przepisów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych, w ci zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4 lata – przez cały okres obowiązywania umowy.
7.
Posiada Pani/Pan prawo:
a)
żądania dostępu do danych; w przypadku gdy wykonanie tego obowiązku, wymagałoby niewspółmiernie ego wysiłku, zamawiający e, zgodnie z art. 75 PZP, ż od osoby, rej dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia;
b)
żądania sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych; zgodnie z art. 76 PZP wykonanie tego obowiązku nie może ci protokołu postępowania oraz jego załączników;
c)
usunięcia danych w przypadku, gdy dane osobowe nie są już niezbędne do celów, w których zostały zebrane, lub w inny b przetwarzane;
d)
żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych; zgodnie z art. 74 ust. 3 PZP wykonanie tego obowiązku nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenie postępowania o udzielenie zamówienia.
8.Przysługuje Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. St. Moniuszki 1A, 00-014 Warszawa.
9.Pani/Pana dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym również profilowaniu.
10.Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.
11.Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach PZP, związanych z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z PZP.
12.Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP271.25.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

674214,73 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Wielowsi przy ul. Głównej 47, na działce nr 385/89 obręb Wielowieś . Remont dotyczy istniejącego budynku Gminnego Ośrodka Kultury i polega na wykonaniu robót budowlanych zmierzających do poprawę ci budynku oraz zapewnienie pełnej dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przedmiotem zamówienia jest remont wietlicy wiejskiej w Zacharzowicach, ul. Wiejska 55, na działce nr 498/91 obręb Zacharzowice w formule „zaprojektuj i wy buduj"

4.2.6.)Główny kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą się Wykonawcy, y:
1.1 nie podlegają wykluczeniu;
1.2 spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ.
2 Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego d w, o których mowa w art. 112 ust. 2 PZP:
2.1 Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2.2 Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2.3 Sytuacja ekonomiczna lub finansowa:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2.4 Zdolność techniczna lub zawodowa:
Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania Zamawiający żąda złożenia zaświadczenia, o którym mowa w art. 125 PZP, re to y wraz ofertą zgodnie ze wzorem stanowiącym załączniki 4 do SWZ.
Wykonawca, którego oferta zostanie ej oceniona, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania, na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych w dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia):
Zamawiający nie wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca, którego oferta zostanie ej oceniona, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu ( określonych przez Zamawiającego w Rozdziale IX niniejszego rozdziału SWZ), na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia):
Zamawiający nie wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowy

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Nie dotyczy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego;
3.3.1Upoważnienie b podpisujących ofertę musi średnio z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji ci gospodarczej). W innym przypadku do oferty należ y oryginał lub poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię stosownego pełnomocnictwa wystawionego przez osoby do tego upoważnione.
3.3.2 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców zaświadczenie, o rym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, składa każdy z wykonawców. Zaświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeżeli zostały określone przez Zamawiającego) w zakresie, w jakim każdy z w wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W przypadku wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia do oferty należ y pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy zakupowej, tj. SIDAS PZP (https://sidasPZP.pl/) adres do zamówień prowadzonych przez Gminę : https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowiesOferta musi być podpisana w taki b, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących lnie (przez
W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 lub ust. 3 PZP Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do oferty oświadczenie, o rym mowa w art. 117 ust. 4 PZP, z którego wynika, re roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy zgodnie ze wzorem zał. nr 6 do SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z zapisami Załącznik nr 2, wzór umowy na podstawie art. 455 PZP

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-07 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

za pośrednictwem platformy zakupowej

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-07 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45260000-7Roboty w zakresie wykonywania pokry…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
293 951 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 738 zł529 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
329 619 zł
Źródło próbki
CPV 45260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
199 738 zł
Mediana
293 951 zł
Górny kwartyl
529 357 zł
Ten przetarg (674 215 zł) znajduje się w górnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma niższy budżet. Prawdopodobnie większy zakres lub wyższe wymagania. +129% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gminny Ośrodek Kultury prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wielowieś.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 674 215 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.