Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji, pochodzących z terenu m. Łodzi, w okresie od dnia 1.01.2025r do dnia 30.06.2026r

Zamawiający Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Miasta ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 7 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

14 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Łodzi

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057632

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Piotrkowska 104

1.4.2.)Miejscowość

Łódź

1.4.3.)Kod pocztowy

90-926

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uml.lodz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uml.lodz.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6014adc-32d0-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00382045

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/S 126-389692

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji, pochodzących z terenu m. Łodzi, w okresie od dnia 1.01.2025r do dnia 30.06.2026r

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w ilości 207 000 Mg oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradacji o kodzie 20 01 08 w ilości 21 000 Mg, pochodzących z terenu miasta Łodzi, w okresie od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 30 czerwca 2026 r. Postępowanie z możliwością składania ofert częściowych na każdą z części zamówienia. Usługa podzielona została na 14 części. Jedenaście pierwszych części obejmuje 207 000 Mg niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, natomiast pozostałe trzy części obejmują 21 000 Mg odpadów kuchennych ulegających biodegradacji.
Zamówienie podzielone zostało na XIV części:
Części VI, VII, VIII, IX, X - zagospodarowanie 10 000 Mg niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01, pochodzących z terenu miasta Łodzi, w okresie od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 30 czerwca 2026 r.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części znajduje się w Załącznikach nr: 1a (części I-V), 1b (części VI-X), 1c (część XI),
1d (części XII-XIV) do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-01-01 do 2026-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PreZero Service Centrum Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7750000516

4.3.3.)Ulica

ul. Łąkoszyńska 127

4.3.4.)Miejscowość

Kutno

4.3.5.)Kod pocztowy

99-300

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

8370000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024-S227-712105

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawıe art 455 z dnia 25.03.2026 r. dokonano zmiany ust. aneksem nr na podstawie par. 17 umowy w związku z wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), zmıany w Ustawie Z dnia 11 marca 2024 r. o podatku od towarów i usług

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana sposobu wystawiania faktury VAT.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie art. 455. ust 1 aneksem nr 2 z dnia 31.03.2026 r. w oparciu o par.3 ust. 14 umowy dokonano wysokości
wynagrodzenia określonego w par. 3 ust 3 na wniosek Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększenie ceny jednostkowej.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

8688291,16 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.