Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
499 000 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 18 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 499 000 zł – 679 190 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w ramach przebudowy placu zabaw w miejscowości Skawa

Zamawiający Gmina Raba Wyżna (Raba Wyżna, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w ramach przebudowy placu zabaw w…”, wybierając ofertę wykonawcy Chrobak Przedsiębiorstwo Budowlane Andrzej Chrobak. Wartość umowy: 499 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Raba WyżnaRaba Wyżna, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 6 sierpnia 2026
Wartość umowy
499 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Chrobak Przedsiębiorstwo Budowlane Andrzej Chrobak (Chabówka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 000,00 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 499 000,00 zł do 679 190,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Raba Wyżna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892647

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Raba Wyżna 41

1.5.2.)Miejscowość

Raba Wyżna

1.5.3.)Kod pocztowy

34-721

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182691250

1.5.8.)Numer faksu

182691251

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabawyzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabawyzna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.rabawyzna.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w ramach przebudowy placu zabaw w miejscowości Skawa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48777d03-1840-4d0a-a8d8-715e896f678b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381601

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00024664/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym w ramach przebudowy placu zabaw w miejscowości Skawa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez społeczność (RLKS) objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR 2023-2027).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307569

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZPiRG.271.29.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

537280,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Głównym celem zadania jest budowa obiektów małej architektury w ramach przebudowy placu zabaw w miejscowości Skawa na dz. ewid. nr 5781/6, 6983/1, 5774, 5782/1, 5773 o parametrach technicznych i użytkowych zgodnych z obowiązującymi przepisami i normami. Planowana inwestycja położona jest na obszarze objętym planem zagospodarowania przestrzennego.

4.5.3.)Główny kod CPV

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

499000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

679190,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Chrobak Przedsiębiorstwo Budowlane Andrzej Chrobak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352917149

7.3.3)Ulica

42c

7.3.4)Miejscowość

Chabówka

7.3.5)Kod pocztowy

34-720

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

37535200-9Wyposażenie placów zabaw
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
571 742 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
316 562 zł879 308 zł
Rozstęp międzykwartylowy
562 746 zł
Źródło próbki
CPV 37535200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
316 562 zł
Mediana
571 742 zł
Górny kwartyl
879 308 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Raba Wyżna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raba Wyżna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 499 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 37535200-9 (Wyposażenie placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Chrobak Przedsiębiorstwo Budowlane Andrzej Chrobak (Chabówka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.