Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Kolejno wybrani Wykonawcy uchylili się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Działając na podstawie art. 263 ustawy Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert. Zamawiający wezwał Wykonawcę którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia zgody na wybór jego oferty po terminie związania ofertą. We wskazanym terminie Wykonawca nie wyraził zgody na wybór oferty po terminie związania ofertą. Zgodnie z Część III Specyfikacji Warunków Zamówienia, termin wykonania zamówienia upływa 28.08.2026 r. W zawiązku z krótkim terminem realizacji zamówienia Zamawiający odstąpił od w

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
17 ofertodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont sufitów podwieszanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. S. Sempołowskiej 4 w Warszawie (numer postępowania UD-IX-ZP-19-2026)

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Remont sufitów podwieszanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. S. Sempołowskiej…”. Złożono 17 ofert.

Zamawiający: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica ŚródmieścieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 5 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 342 091 zł
Liczba ofert
17 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Kolejno wybrani Wykonawcy uchylili się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Działając na podstawie art. 263 ustawy Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert. Zamawiający wezwał Wykonawcę którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do… Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 17 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście

1.3.)Oddział zamawiającego

DZIELNICA ŚRÓDMIEŚCIE MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01525966300108

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowogrodzka 43

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-691

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

srodmiescie.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zamowienia.um.warszawa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont sufitów podwieszanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. S. Sempołowskiej 4 w Warszawie (numer postępowania UD-IX-ZP-19-2026)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-10d24d33-40a5-4e25-b9c4-f0a559cfadf5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378569

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00632432/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.21 Remont sufitów podwieszanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. S. Sempołowskiej 4 w Warszawie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270381

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

UD-IX-ZP-19-2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1001083,22 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont sufitów podwieszanych w budynku Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. S. Sempołowskiej 4 w Warszawie. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421141-4 - Instalowanie przegród

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Kolejno wybrani Wykonawcy uchylili się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Działając na podstawie art. 263 ustawy Zamawiający dokonał ponownego badania i oceny ofert. Zamawiający wezwał Wykonawcę którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia zgody na wybór jego oferty po terminie związania ofertą. We wskazanym terminie Wykonawca nie wyraził zgody na wybór oferty po terminie związania ofertą. Zgodnie z Część III Specyfikacji Warunków Zamówienia, termin wykonania zamówienia upływa 28.08.2026 r. W zawiązku z krótkim terminem realizacji zamówienia Zamawiający odstąpił od wyboru kolejnego Wykonawcy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

17

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

17

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1023000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1952139,15 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45400000-1Roboty wykończeniowe w zakresie obi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 091 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł633 150 zł
Rozstęp międzykwartylowy
418 150 zł
Źródło próbki
CPV 45400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
342 091 zł
Górny kwartyl
633 150 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 17 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.