Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
115 259 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Odbiór niesegregowanych odpadów komunalnych gromadzonych w kontenerze KP-7 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 SWZ
    Wartość umowy
    96 768 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych gromadzonych w pojemnikach o pojemności około 1,1 m3 i 0,24 m3 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 SWZ
    Wartość umowy
    18 491 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i transport odpadów komunalnych

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie (Olesno, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i transport odpadów komunalnych”, wybierając ofertę wykonawcy REMONDIS OPOLE S.A. Łączna wartość umów: 115 259 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Opieki Zdrowotnej w OleśnieOlesno, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 4 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
115 259 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lipca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma REMONDIS OPOLE S.A. za łącznie 115 258,68 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000306584

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Klonowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Olesno

1.5.3.)Kod pocztowy

46-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

343509646

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dz@szpitalolesno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

szpitalolesno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d430214e-ad16-4790-bbba-0b24c0768fb4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i transport odpadów komunalnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d430214e-ad16-4790-bbba-0b24c0768fb4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00376610

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046142/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Odbiór i transport odpadów komunalnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00341280

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP1-24/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór niesegregowanych odpadów komunalnych gromadzonych w kontenerze KP-7
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

4.5.5.)Wartość części

90000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych gromadzonych w pojemnikach o pojemności około 1,1 m3 i 0,24 m3
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

4.5.5.)Wartość części

19000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96768,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

96768,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

96768,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REMONDIS OPOLE S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530590474

7.3.3)Ulica

AL. PRZYJAŹNI 9

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-573

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

96768,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18490,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18490,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18490,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REMONDIS OPOLE S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530590474

7.3.3)Ulica

AL. PRZYJAŹNI 9

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-573

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18490,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olesno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 115 259 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REMONDIS OPOLE S.A. (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.