Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych pomocy dydaktycznych do istniejących w ośrodkach MCDN laboratoriów STEAM, na potrzeby projektu pn. MSWTCS, w podziale na 2 części.
Zamawiający Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych pomocy dydaktycznych do istniejących w ośrodkach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 219 767 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=746, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MAŁOPOLSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 121385785 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Lubelska 23 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 30-003 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@mcdn.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mcdn.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e1406525-6931-406a-a55f-2fa1e801ab44 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00374320 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00275360 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt pn. „Małopolski system wspierania transformacji cyfrowej szkół” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego - CP4(f), Działanie 6.35 Transformacja cyfrowa szkół, Typ projektu A Systemowe wsparcie transformacji cyfrowej szkół. Operacja o znaczeniu strategicznym dla Małopolski. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych pomocy dydaktycznych do istniejących w ośrodkach MCDN laboratoriów STEAM, na potrzeby projektu pn. MSWTCS, w podziale na 2 części. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 31710000-6 - Sprzęt elektroniczny 48190000-6 - Pakiety oprogramowania edukacyjnego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | part-AD Artur Dyrda |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5521594068 |
| 4.3.3.) | Ulica | Grzechynia 768 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Maków Podhalański |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-220 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 213113,48 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00324348/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmianę w umowie dokonano z uwagi na fakt, że model pomocy dydaktycznych został wycofany z dystrybucji i nie został zastąpiony przez producenta modelem należącym do tej samej linii produktowej. Producent w swojej ofercie posiada inny model pomocy dydaktycznej o parametrach co najmniej takich jak model oferowany i z punktu widzenia technicznego lub technologicznego zapewniający uzyskanie korzystnej dla Zamawiającego funkcjonalności lub lepszych parametrów pracy, za cenę nie wyższą od ustalonej w umowie. Z uwagi na powyższe, Wykonawca zaoferował Wykonawcy ww. model pomocy dydaktycznej, w zamian za model wskazany przez niego w ofercie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych,, (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) w związku |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 213113,48 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.