Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Budowlano-Montazowe "LUBTECH" Sp. zo.o.· Fijewomała firma
Wartość umowy
1 450 000 zł
Umowa zawarta
29 czerwca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 1 200 000 zł – 1 890 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 21% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa pomnika Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego

Zamawiający Gmina Miejska Lubawa (Lubawa, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa pomnika Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano-Montazowe "LUBTECH" Sp. zo.o. Wartość umowy: 1 450 000 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Miejska LubawaLubawa, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 29 lipca 2026
Wartość umowy
1 450 000 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlano-Montazowe "LUBTECH" Sp. zo.o. (Fijewo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 450 000,00 zł (umowę zawarto 29 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 1 200 000,00 zł do 1 890 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Lubawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743479

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rzepnikowskiego 9A

1.5.2.)Miejscowość

Lubawa

1.5.3.)Kod pocztowy

14-260

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad-miasta@lubawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://lubawa.bip-wm.pl/public/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://lubawa.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa pomnika Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-94b6d120-dc55-4836-b08a-bf06a339027b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368769

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038074/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Budowa pomnika Mikołaja Kopernika, Jerzego joachima Retyka i Tiedemanna Giesego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184099

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa pomnika Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego wraz z towarzyszącymi mu obiektami małej architektury, zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Kupnera i Jagiellońskiej, obejmującą również zagospodarowanie przestrzeni publicznej skweru oraz budowę infrastruktury towarzyszącej, w tym instalację oświetle-nia, monitoringu i przebudowę nawierzchni południowego odcinka ścieżki edukacyjnej wokół murów dawnego Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie.
W zakres robót wchodzi m.in.:
1) wykonanie robót rozbiórkowych,
2) wykonanie i przebudowa nawierzchni,
3) wykonanie schodów i balustrad,
4) dostawa i montaż elementów małej architektury,
5) nasadzenie drzew, krzewów,
6) budowa instalacji oświetleniowej,
7) budowa instalacji monitoringu i nagłośnienia.
2. Szczegółowy zakres prac określony jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, o których mowa w art. 103 ust. 1 ustawy. Dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót (załącznik pomocniczy), stanowią załącznik nr 9 do SWZ.
3. Elementy małej architektury określa projekt architektoniczno-budowlany a ich usytuowanie projekt zagospodarowania terenu. Są to obiekty nie stanowiące budynków ani urządzeń technicznych. Elementami małej architektury są:
a) pomnik Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego wykonany z brązu wraz z cokołem okładanym granitem stanowiącym widoczne zwieńczenie fundamentu i podstawę dla rzeźby złożonej z trzech postaci,
b) makieta pomnika w skali 1:5 na postumencie betonowym okładanym granitem i zwieńczonym blatem z blachy stalowej nakrytym płytą z brązu,
c) tablice informacyjne,
d) kule granitowe symbolizujące planety Układu Słonecznego.
4. Postacie Mikołaja Kopernika, Jerzego Joachima Retyka i Tiedemanna Giesego w skali 1:1 zostaną wykonane z brązu krzemowego BK31 zgodnie z modelami rzeźbiarskimi wykonanymi z gipsu przez artystów rzeźbiarzy oraz postacie tych samych osób w skali 1:5 stanowiące odwzorowanie makiety rzeźb zgodnie z modelami rzeźbiarskimi wykonanymi z gipsu przez artystów rzeźbiarzy wraz z łączącym je modelem cokołu w skali 1:5 i okładziną postumentu o średnicy 110 cm wykonaną z brązu. Brąz krzemowy BK 31 wg PN-91/H-87026 jest stopem krzemowym o wysokich właściwościach wytrzymałościowych w temperaturze do 300°C. Charakteryzuje się dużą odpornością na korozję, dużą podatnością do spawania, dobrą przetapialnością na zimno i na gorąco. Wzór chemiczny CuSi3Mn1. Zawiera 2,5 ÷ 3,5% Si, 1,0 ÷ 1,5 % Mn w normie ASTM jest odpowiednikiem BK31: C65500, normie EN-AW: CW 116 C.
5. Modele rzeźb w skali 1:1 z utwardzonego powierzchniowo gipsu na wkładzie ze styroduru i makiety w skali 1:5 znajdują się w podziemnej kondygnacji Centrum Aktywności Społecznej w Lubawie. Wykonawca odlewów rzeźb i makiety z brązu jest zobowiązany do odebrania ich i przewiezienia w całości do odlewni, w której zostaną wykonane formy i odlewy. Wykonawca musi dysponować odpowiednim dźwigiem przenośnym o napędzie elektrycznym lub ręcznym lub podnośnikiem o napędzie elektrycznym lub ręcznym przystosowanym do pracy wewnątrz budynku oraz wózkiem o odpowiednich gabarytach na oponach pneumatycznych.
6. Elementy konstrukcji z drewna i/lub materiałów drewnopochodnych powinny być składowane w warunkach zabezpieczających je przed zawilgoceniem i uszkodzeniem, zgodnie z instrukcją producenta. Wszystkie elementy powinny być składowane na podłożu utwardzonym, powinno się je odizolować od podłoża warstwą folii oraz składować na podkładach z materiałów twardych, na wysokości co najmniej 20 cm od podłoża. Wszystkie elementy wykonane z brązu przed wbudowaniem muszą być składowane w sposób zapewniający całkowitą ochronę przed opadami atmosferycznymi.
7. Po przewiezieniu oryginałów rzeźb postaci 1:1 i makiety 1:5 do odlewni, pod nadzorem autorskim wskazanych przez Zamawiającego artystów rzeźbiarzy zwanych dalej autorami rzeźb, należy podzielić je na elementy umożliwiające wykonanie form, które posłużą do wykonania odlewów z brązu krzemowego BK31. Wykonawca może użyć dowolnej metody wykonania form i odlewów pod warunkiem, że metoda zostanie uprzednio zaakceptowana przez autorów rzeźb, przy czym twarze i dłonie postaci w skali 1:1 muszą zostać wykonane w formach gipsowych metodą wosku traconego. Grubość ścianki odlewów powinna wynosić od 7 do 8 mm. W obu stopach każdej postaci należy pogrubić warstwę brązu do 15-20 mm i podczas łączenia każdej z wyrzeźbionych postaci z części wspawać w stopy tuleje do śrub kotwiących, które zostaną zakotwiczone w fundamencie podczas montażu. Wykonane odlewy należy poddać ocenie autorów rzeźb przed zespawaniem postaci i makiety i wykonać na nich korekty według wskazań autorów. Spawanie postaci z części, usuwanie wypływów i cyzelowanie należy wykonać przy bezpośrednim udziale autorów rzeźb. Należy zapewnić autorom zarówno możliwość sprawowania nieprzerwanego nadzoru nad procesem scalania i wykonania finalnego rzeźb, jak na ich życzenie, możliwość osobistego wykonania przez nich dowolnych prac w tym zakresie. Po zakończeniu cyzelowania należy wykonać oczyszczenie szczotkami, piaskowanie i patynowanie kwasem, a następnie zabezpieczyć powierzchnię zewnętrzną woskiem naturalnym z terpentyną. Wszystkie te czynności należy wykonać pod nadzorem autorów rzeźb i uzyskać końcowe pisemne potwierdzenie autorskiego odbioru jakościowego rzeźb. Odebrane jakościowo rzeźby Wykonawca jest zobowiązany zabezpieczyć – opakować do transportu na miejsce wbudowania.
Sposób wbudowania postaci w fundamencie określa Dokumentacja Projektowa. Ze względu na istotne znaczenie artystyczne wytworzenia właściwej relacji pomiędzy postaciami ich wbudowanie musi się odbywać pod nadzorem autorów rzeźb.
8. Autorzy rzeźb mają prawo do bezpośredniego udziału w procesie wykonania i montażu odlewów, w tym jego nadzorowania. Kontrola jakości przez nadzór autorski autorów rzeźb obejmuje wszystkie elementy i czynności określone w STWiORB, autorzy rzeźb mają prawo bezpośredniego udziału w wykonaniu i montażu odlewów obejmującym podział oryginalnych rzeźb gipsowych, wykonanie form, wykonanie odlewów, łączenie części przez spawanie, czyszczenie, cyzelowanie, trawienie i woskowanie, zabezpieczenie do transportu i montaż na cokołach oraz innych niezbędnych czynności. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić autorom rzeźb rzeczywistą możliwość wykonania tych uprawnień oraz odpowiednio skoordynować harmonogram i sposób realizacji prac z udziałem autorów rzeźb.
9. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zagospodarowania - we własnym zakresie i na własny koszt - wszelkiego urobku z robót ziemnych i robót rozbiórkowych (Zamawiający nie wskazuje miejsca wywozu urobku).
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z części zakresu robót – maksymalnie do 10% z
kwoty ustalonej w ofercie Wykonawcy. W takiej sytuacji ostateczne wynagrodzenie wykonawcy zostanie pomniejszone zgodnie z przedstawionym przed podpisaniem umowy kosztorysem ofertowym.
11. Zamawiający w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót określił standardy jakościowe, które odnoszą się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia.
12. Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości. Z tych względów Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym (niewiążących dla Wykonawców) i takie przypadki wskazania nazw własnych z jednoznaczną informacją, że dane urządzenie/materiał jest tylko przykładowe.
13. Wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach za-mówienia. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na po-ziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1200000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1890000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1450000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montazowe "LUBTECH" Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

871621851

7.3.4)Miejscowość

Fijewo

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1450000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Lubawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 450 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlano-Montazowe "LUBTECH" Sp. zo.o. (Fijewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.