Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 156 614 zł
Umowa zawarta
22 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa leków do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej Olecko-Kolonia

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej (Olecko, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa leków do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej…”, wybierając ofertę wykonawcy NEUCA SA. Wartość umowy: 1 156 614 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
1 156 614 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,9 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NEUCA SA (Toruń).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 156 614,12 zł (umowę zawarto 22 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510956749

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

OLECKO-KOLONIA

1.5.2.)Miejscowość

Olecko

1.5.3.)Kod pocztowy

19-400

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spzzodbiuro@powiat.olecko.pl,

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

spzzod.olecko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cefebfa1-03ab-46b3-9b02-17f187f65046

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa leków do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej Olecko-Kolonia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cefebfa1-03ab-46b3-9b02-17f187f65046

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00368370

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290655

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPZZOD.EG.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa leków na potrzeby pacjentów SPZZOD Olecko-Kolonia w 2026 i 2027 roku.
2. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (formularz cenowy do wypełnienia) – Załączniki nr 2 i 2a do SWZ.
3. W przypadku występowania na rynku opakowań posiadających inną ilość sztuk (tabletek, ampułek itp.), niż zamieszczona w SWZ, a także w przypadku, gdy wycena innych opakowań leków spełniających właściwości terapeutyczne jest korzystniejsza pod względem ekonomicznym należy ilość opakowań przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku.
4. Zamawiający dopuszcza wycenę asortymentu równoważnego pod względem składu chemicznego i dawki lecz różniącego się postacią (tabletki na tabletki powlekane lub kapsułki lub drażetki i odwrotnie fiolki na ampułki i odwrotnie) przy zachowaniu tej samej drogi podania.
5. Zamawiający dopuszcza wycenę innych produktów ale równoważnych pod względem składu chemicznego i zastosowania.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo zakupienia mniejszej ilości leków, niż określona w umowie zawartej w wyniku niniejszego postępowania.
7. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
9. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających.

4.5.3.)Główny kod CPV

33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1156614,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1156614,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1156614,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NEUCA SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790017162

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1156614,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33600000-6Produkty farmaceutyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 276 799 zł
Próbka: 262 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
460 589 zł9 829 918 zł
Rozstęp międzykwartylowy
9 369 329 zł
Źródło próbki
CPV 33600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
460 589 zł
Mediana
2 276 799 zł
Górny kwartyl
9 829 918 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olecko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 156 614 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33600000-6 (Produkty farmaceutyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NEUCA SA (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.