Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa sali gimnastycznej przy szkole filialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie

Zamawiający Gmina Wolsztyn (Wolsztyn, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa sali gimnastycznej przy szkole filialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WolsztynWolsztyn, Wielkopolskie (powiat Wolsztyński →)opublikowano 22 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 326 625 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA WOLSZTYN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770706

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Wolsztyn

1.4.3.)Kod pocztowy

64-200

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.7.)Numer telefonu

683474500

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@wolsztyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.wolsztyn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d201ca6d-5c3f-4932-ad00-4073262aa1e4

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356482

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00263776

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa sali gimnastycznej przy szkole filialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie pod nazwą: „Budowa sali gimnastycznej przy szkole filialnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie”.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, tj. kompleksowa budowa budynku hali sportowej w Tłokach, dz. nr 114/6, ze wszystkimi instalacjami wewnętrznymi i prowadzonymi na zewnątrz budynku oraz przyłączem wodno-kanalizacyjnym. Inwestycja obejmuje także zagospodarowanie terenu, tj. utwardzenie miejsc parkingowych, dojść i dojazdów, wykonanie pozostałych utwardzeń, wykonanie ogrodzenia z działką nr 436/2 wraz z bramą przesuwną elektryczną (sterowana pilotem), montaż zbiorników na wody opadowe, prace ogrodnicze, oświetlenie zewnętrzne. Zadanie obejmuje także zakup i montaż wyposażenia sportowego obiektu.
Zakres zadania nie obejmuje wykonania zewnętrznej skoczni do skoku w dal, zewnętrznego boiska trawiastego do piłki nożnej oraz zewnętrznego boiska utwardzonego do koszykówki oraz oświetlenia tego boiska – obiektów oznaczonych na projekcie zagospodarowania terenu.

Zadanie inwestycyjne jest dofinansowane ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

PARAMETRY TECHNICZNE OBIEKTU WG PROJEKTU BUDOWLANEGO
POWIERZCHNIA ZABUDOWY – 778,5 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA – 731,65 m2
KUBATURA BRUTTO BUDYNKU – 5 940,00 m3
LICZBA KONDYGNACJI – 1

3.9.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-01-26

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BUDOWNICTWO M. CAŁUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361044348

4.3.3.)Ulica

47B

4.3.4.)Miejscowość

Boruja Nowa

4.3.5.)Kod pocztowy

64-300

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5360000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00399667/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-21

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności utrzymującymi się w porze nocnej temperaturami ujemnymi sięgającymi do -5°C, które ograniczały możliwość prowadzenia robót zgodnie z wymaganiami technologicznymi, a także z uwagi na wprowadzone zmiany w dokumentacji projektowej zmienia się termin zakończenia przedmiotu umowy do 214 dni od daty podpisania umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmienia się termin zakończenia przedmiotu umowy do 214 dni od daty podpisania umowy (31.03.2026 r.)

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z działaniami osób trzecich, za które żadna z nich nie ponosi odpowiedzialności, polegającymi na niewykonaniu przez operatora systemu dystrybucyjnego przyłącza elektroenergetycznego, pomimo terminowego zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości, co uniemożliwiło przeprowadzenie rozruchów technologicznych, prób końcowych oraz odbioru przedmiotu umowy, a także w związku z wystąpieniem niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami technologicznymi, zmienia się termin zakończenia przedmiotu umowy do 259 dni od daty podpisania umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmienia się termin zakończenia przedmiotu umowy do 259 dni od daty podpisania umowy (15.05.2026 r.)

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

5360000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 326 625 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 304 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 121 458 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 304 zł
Mediana
1 326 625 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wolsztyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wolsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.