Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026
Zamawiający Gmina Bytom (Bytom, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką do szkół i placówek oświatowych w roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 274 788 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=517, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
12 czerwca 2025
Termin ofert: 23 czerwca 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 sierpnia 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
22 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
22 lipca 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Bytom |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276255269 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Parkowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bytom |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-902 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL228 - Bytomski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@um.bytom.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.bytom.pl/bip/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ee9a88d1-f429-4344-a0c3-7627974a62d0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00355196 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00276451 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest dowożenie uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2025/2026. 2. Przedmiotem zamówienia jest | Część 2 – TRASA 2 Przedmiot zamówienia w Części 2 obejmuje trasę: Bytom, ul. Felińskiego 2 Bytom, ul. Konstytucji 90M Bytom, ul. Wrocławska 53 Bytom, ul. Piekarska 32 Chorzów: Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Niebieski Zakątek” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, ul. Opolska 21 (dozwolona jest zmiana kolejności przejazdu), powrót tą samą trasą po zakończeniu zajęć szkolnych. Maksymalnie 27,8 km/dzień. Ilość uczniów: 4 (na dzień opracowania opisu przedmiotu zamówienia) + max 6 dodatkowych uczniów w trakcie roku szkolnego + opiekun zapewniony przez Wykonawcę. Uwaga: środek transportu umożliwiający przewóz dziecka poruszającego się na wózku inwalidzkim. 3. Wykonawca zobowiązany jest do zapewniania co najmniej jednego opiekuna na danej trasie, do którego obowiązków będzie należało: a) zapewnienia bezpieczeństwa powierzonym mu dzieciom od momentu wejścia do środka transportu do momentu dotarcia do szkoły/placówki oświatowej i z powrotem, b) zagwarantowania właściwej opieki dzieciom podczas każdego przejazdu, c) doprowadzenie do szkoły/placówki oświatowej powierzonego jego opiece dziecka. 4. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, projektowanymi postanowieniami umowy oraz odpowiednim środkiem transportu. 5. Przedmiot zamówienia obejmuje usługę świadczoną 5 dni w tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku, tj. łącznie do 188 dni przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. 6. W przypadku zmian dni, w których odbywać będą się zajęcia szkolne, nastąpi zmiana dni, w których wykonywane będą przejazdy. 7. Godziny przewozu dziecka (umożliwiające dotarcie na wyznaczony czas) zostaną ustalone bezpośrednio między Wykonawcą, a rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka. 8. Nie dopuszcza się możliwości łączenia przewozów określonych niniejszym postępowaniem z innymi zadaniami przewozowymi Wykonawcy. 9. Wykonawcy mogą składać oferty w odniesieniu do wszystkich części zamówienia. 10. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, które może udzielić jednemu Wykonawcy. 11. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 2 do SWZ. 12. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę usługi w zakresie objętym wymaganą licencją lub zezwoleniem na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego – dotyczy każdej z części. 13. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie stosunku pracy wszystkie osoby wykonujące prace polegające na prowadzeniu pojazdu (kierowca) oraz wszystkich osób wykonujących prace polegające na sprawowaniu opieki w trakcie transportu osób niepełnosprawnych. Ww. obowiązek nie dotyczy przedsiębiorców osobiście wykonujących którąkolwiek z ww. prac, osób współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, a także urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługę na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców. Określenie sposobu udokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w Projektowanych postanowieniach umownych. 14. Wykonawca winien posiadać dokument stanowiący standardy ochrony małoletnich wynikające z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1802 ze zm.), w szczególności zapisy wynikające z art. 21 i 22c ww. ustawy, a osoba prowadząca pojazd (kierowca) oraz wszystkie osoby wykonujące prace polegające na sprawowaniu opieki w trakcie transportu osób niepełnosprawnych muszą spełniać standardy o których mowa powyżej, pod odpowiedzialnością przewidzianą w ww. ustawie. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-09-01 do 2026-06-26 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Dariusz Jojko |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6271425128 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Kluczborska 12a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Chorzów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 41-503 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 82420,33 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00369751/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Objęcie dowozem dodatkowych dzieci |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dodatkowa placówka na trasie przejazdu busa |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 32019,41 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 105506,02 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
Umowy : "Zamawiający może wezwać wykonawcę do potwierdzenia realizacji zobowiązania o którym mowa w ust. 1
żądając wybranych dokumentów spośród wymienionych poniżej, a Wykonawca zobowiązuje się na każde wezwanie
zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie przedłożyć wymagane dokumenty" - kontrola nieobligatoryjna
Zawarto aneks zwiększający wartość umowy do 114 439,74 zł
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.