Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków do wysokości ceny jaką zaoferował Wykonawca

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku socjalno-administracyjnego Ośrodka Transportu Leśnego”

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku socjalno-administracyjnego Ośrodka Transportu…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków do wysokości ceny jaką zaoferował Wykonawca. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 810539479

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szpitalna 2

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

957323788

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

otlgorzow@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://otlgorzow.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c17a418-9bd1-461b-a839-21ba744651d9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Towarowy transport drogowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa z nadbudową i przebudową budynku socjalno-administracyjnego Ośrodka Transportu Leśnego”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c17a418-9bd1-461b-a839-21ba744651d9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00353820

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00145888/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 "Przebudowa, modernizacja budynku socjalno-administracyjnego nr 104/51 w Gorzowie Wielkopolskim"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00273450

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DS.270.1.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1961968,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na rozbudowie z nadbudową i przebudową budynku socjalno administracyjnego Ośrodka Transportu Leśnego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na części działki oraz uzyskanie ostatecznej lub opatrzonej rygorem natychmiastowej wykonalności decyzji o pozwolenie na użytkowanie dla całego przedmiotu zamówienia.
Nazwa zadania inwestycyjnego w systemie Zamawiającego: „PRZEBUDOWA, MODERN. BUDYNKU SOCJALNO-ADM. 104/51”.
Kategoria obiektu budowlanego: XVI.
Roboty budowlane na budynku istniejącym obejmują w szczególności:
1) Rozbiórki:
a) na poziomie piwnicy: demontaż okien i drzwi, poszerzenia przejścia, otwarcie
stropu nad piwnicą, rozbiórka ścinek działowych,
b) na poziomie parteru: rozbiórka przegród wewnętrznych, instalacyjnych, materiałów wykończeniowych, stolarki i innych elementów budowlanych, otworzenie stropu nad piwnicą w miejscu zaprojektowanego zejścia,
c) na poziomie drugiej kondygnacji: rozbiórka ścian, dachu rozbiórka elementów
instalacji, materiałów wykończeniowych, stolarki i innych elementów budowlanych,
d) rozbiórka komina;
2) Prace budowlane:
a) na poziomie piwnicy: zamurowanie otworów starych otworów (ościeży, zsypów, otworów w ściankach działowych), wykonanie zejścia z poziomu parteru, wykonanie nowych ścianek działowych, montaż nowej stolarki wraz z montażem doświetlaczy, poziomowanie posadzki, wykonanie docieplenia stropu izolacją termiczna twardą, wykonanie grawitacyjnej wentylacji, tynkowanie i malowanie,
b) na poziomie parteru: zamurowania starych otworów po demontażu stolarki,
poszerzenie przejścia, wykonanie zejścia z poziomu parteru do piwnicy,
wymurowanie nowych ścianek działowych, montaż nowej stolarki, wykonanie sufitu podwieszanego, poziomowanie posadzki z dociepleniem, wykonanie ganku wraz z zadaszeniem, tynkowanie i malowanie,
c) na poziomie drugiej kondygnacji: wykonanie nowego stropodachu w konstrukcji lekkiej na belkach stalowych krytego blachą trapezową ocynkowaną wraz z izolacja, wykonanie nowych ścian nośnych i ścianek działowych, wykonania wieńca, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż nowej stolarki,
d) klatka schodowa: wykonanie przeszklonej przegrody na profilach aluminiowych, wykonanie nowych ścian nośnych i ścianek działowych, wykonania wieńca, wykonanie sufitu podwieszanego, montaż nowej stolarki, tynkowanie i malowanie,
e) wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych,
f) wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie wskazanym w dokumentacji
g) wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych nadziemnych wełną mineralną
prasowaną wraz ze strukturą i malowaniem,
h) wykonanie opaski,
i) docieplenie ścian fundamentowych płytami wełny mineralnej wraz z wykonaniem hydroizolacji,
j) montaż obróbek blacharskich, rynien, rur spustowych i parapetów.
Dodatkowo w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie
wykonać wewnętrzne instalacje wraz z podłączeniami*:
1) Kanalizacyjną;
2) Wodną – zimnej i ciepłej wody użytkowej;
3) Klimatyzacyjną;
4) Wentylacji mechanicznej;
5) Elektryczną;
6) Centralnego ogrzewania;
7) Instalacja odgromowa i uziemiająca;
8) Instalacje okablowania strukturalnego;
9) Instalacja systemu CCTV.
* (Zamawiający rezygnuje z wykonania instalacji kontroli dostępu wymienionej
w Dokumentacji projektowej).
Katalog przedstawiony w pkt 3.1. SWZ stanowi wyłącznie zarys zadań do wykonania.
Szczegółowe informacje, składające się na szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zostały opisane w całym SWZ i w załącznikach do SWZ, w szczególności w Załączniku nr 1 do SWZ - Dokumentacja projektowa, na który składają się:
1) projekty wykonawcze;
2) projekty budowlany, w tym: projekt zagospodarowania terenu i architektonicznobudowlany;
3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
4) przedmiary robót;
5) Inne dokumenty – w tym postanowienie LKW PSP i ekspertyza tech. ppoż.;
6) pozwolenie na budowę.
Przedmiar robót nie determinuje zakresu zamówienia. Wykonawca we własnym
zakresie powinien zweryfikować i ustalić, czy zachodzi konieczność wykonania
innych robót budowlanych niż określone w przedmiarze oraz czy podane ilości są prawidłowe. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty budowlane niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z technologią opisaną w SWZ oraz Dokumentacji projektowej. Przedmiary robót załączone do SWZ mają wyłącznie znaczenie pomocnicze. Ilości poszczególnych rodzajów prac wskazane w przedmiarach robót są wielkościami orientacyjnymi, może występować rozbieżność tych ilości w stosunku do stanu faktycznego, wskazana rozbieżność nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45223820-0 - Gotowe elementy i części składowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Cena oferty znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków do wysokości ceny jaką zaoferował Wykonawca.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4920000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4920000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe OŚRODEK TRANSPORTU LEŚNEGO prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.