Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
c. JNS Sp. z o.o.· Rzeszówmikrofirma
Wartość umowy
161 745 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 161 745 zł – 187 366 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta branży architektonicznej20%Okres gwarancji i rękojmi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji technicznej adaptacji pomieszczeń na miejsce doraźnego schronienia

Zamawiający Gmina Opinogóra Górna (Opinogóra Górna, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznej adaptacji pomieszczeń na miejsce doraźnego…”, wybierając ofertę wykonawcy c. JNS Sp. z o.o. Wartość umowy: 161 745 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Opinogóra GórnaOpinogóra Górna, Mazowieckieopublikowano 20 lipca 2026
Wartość umowy
161 745 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 lipca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy c. JNS Sp. z o.o. (Rzeszów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 161 745,00 zł (umowę zawarto 17 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 161 745,00 zł do 187 365,90 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Opinogóra Górna

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Opinogóra Górna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Z. Krasińskiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Opinogóra Górna

1.5.3.)Kod pocztowy

06-406

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugopinogora@bip.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.ugopinogora.bip.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a1d5f662-116f-4880-a331-7ac1774d71c3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznej adaptacji pomieszczeń na miejsce doraźnego schronienia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a1d5f662-116f-4880-a331-7ac1774d71c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00350319

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007316/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Opracowanie dokumentacji technicznej adaptacji pomieszczeń na miejsce doraźnego schronienia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00268591

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIOŚ.Z.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej dotyczącej adaptacji wybranych pomieszczeń budynku (piwnic) na potrzeby utworzenia miejsca doraźnego schronienia (MDS).
Zakres umowy obejmuje:
1) wykonanie inwentaryzacji istniejącego stanu pomieszczeń do adaptacji;
2) analizę możliwości technicznych dostosowania ich do funkcji ochronnej;
3) opracowanie rozwiązań projektowych umożliwiających przystosowanie przestrzeni do czasowego schronienia ludności w sytuacjach zagrożenia;
4) opracowanie Projektu Budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami (PAB i PT) w szczególności obejmujące:
a) projekt architektoniczny i konstrukcyjny,
b) opracowanie projektów wykonawczych,
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
d) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich.
Całość opracowania musi zostać przekazana zamawiającemu w wersji papierowej – po 4 egzemplarze oraz wersji elektronicznej;
5) uzyskanie wszelkich wymaganych opinii, uzgodnień i warunków technicznych;
6) uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych – działka objęta jest ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
7) przygotowanie i złożenie kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę;
8) reprezentowanie Zamawiającego przed właściwymi organami administracji publicznej;
9) uzupełnianie dokumentacji na wezwanie organu;
10) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Za ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę uznaje się decyzję, wobec której upłynął termin do wniesienia odwołania i która może stanowić podstawę do rozpoczęcia robót budowlanych;
11) pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją w trakcie realizacji robót w oparciu o dokumentację dla przedmiotowego zadania;
12) przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do dokumentacji w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zakres praw autorskich określa § 6 ust. 5 projektu umowy;
13) udzielanie Zamawiającemu w ramach wynagrodzenia umownego merytorycznego wsparcia podczas przygotowania i przeprowadzania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych realizowanych w oparciu o ww. dokumentację, w tym m.in. współpraca z Zamawiającym w zakresie przygotowywania opisu przedmiotu zamówienia, odpowiedzi na pytania złożone przez potencjalnych wykonawców w trakcie postępowań o udzielenie zamówień publicznych na realizację robót budowlanych w oparciu o dokumentację, o której mowa w opisie przedmiotu zamówienia oraz przygotowania ewentualnych modyfikacji dokumentacji projektowej, wynikających z tych pytań i udzielanych odpowiedzi w terminie do 3 dni roboczych;
14) dokonanie w przypadku wystąpienia takiej konieczności aktualizacji kosztorysu inwestorskiego, na wezwanie Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych i zakresie wskazanym w wezwaniu, w ramach wynagrodzenia umownego, Zamawiający może zlecić także wykonanie aktualizacji części kosztorysu.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

161745,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

187365,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

161745,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

c. JNS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

Regon 522463173

7.3.3)Ulica

Pułaskiego

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-011

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

161745,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 246 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
143 433 zł388 862 zł
Rozstęp międzykwartylowy
245 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
143 433 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
388 862 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Opinogóra Górna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opinogóra Górna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 161 745 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: c. JNS Sp. z o.o. (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.