ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa pieczywa i bułki tartej

Zamawiający Zakład Karny (Koronowo, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa pieczywa i bułki tartej”. Termin składania ofert minął 24 lipca 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zakład KarnyKoronowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Bydgoski →)opublikowano 16 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 156 575 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 lipca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji reklamacji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    16 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    11 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i bułki tartej w ilościach szacunkowych obejmujących m.in. 78 000 kg chleba pszenno-żytniego oraz 1 000 kg bułki tartej.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje także mniejsze ilości chleba pszennego, razowego, grahama oraz 100 kg placka drożdżowego, z wymaganiami co do opakowań, etykiet i terminów przydatności do spożycia.

  • 3

    RyzykoZamówienie trwa 12 miesięcy, nie przewidziano wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a w umowie przewidziano możliwość zmian cen artykułów według wskaźnika GUS i zmian VAT.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2021, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Spółdzielnia Produkcji Spożywczej "TOSTA" przy 4 ofertach.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,7 ofert na postępowanie przy 26 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD KARNY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000319629

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

BYDGOSKA 27

1.5.2.)Miejscowość

Koronowo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-010

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zk_koronowo@sw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sw.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa pieczywa i bułki tartej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e12d3a96-7e7f-4157-a852-e8e839da17d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347207

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00130880/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Artykuły piekarskie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e12d3a96-7e7f-4157-a852-e8e839da17d4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składnie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie „Pzp”, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w postaci platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl, oraz za pomocą poczty elektronicznej: zk_koronowo@sw.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział XXII SWZ Ochrona danych osobowych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

D/Kw.2232.4.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Bułka tarta – 1 000 kg (ilość szacunkowa), w opakowaniach min. 10 kg. papierowych lub foliowych CPV

15820000-2, PN-A-74113:1997/Az1:1999P. 2. Chleb pszenno-żytni – 78 000 kg (ilość szacunkowa), krojony i pakowany w folie o wadze jednostkowej 0,600 kg, zaopatrzony w etykietę z datą przydatnością do spożycia, bez zawartości soi i jej produktów pochodnych,wg receptury: mąka pszenna (chlebowa) typ 750: 60%-70%, mąka żytnia typ 720: 30%-40%. CPV:15811100-7,PN-A-74103:1993 3. Chleb pszenny – 10 kg ( ilość szacunkowa ) krojony i pakowany w folie o wadze jednostkowej 0,150 kg, zaopatrzony w etykietę z datą przydatnością do spożycia bez zawartości soi i jej produktów pochodnych CPV: 15811100-7, PN-92/A-7410. 4. Chleb razowy – 10 kg ( ilość szacunkowa) krojony i pakowany w folie o wadze jednostkowej 0,150 kg, zaopatrzony w etykietę z datą przydatnością do spożycia bez zawartości soi i jej produktów pochodnych CPV: 15811100-7, PN-92/A-7410. 5. Chleb graham – 10 kg ( ilość szacunkowa ) krojony i pakowany w folie o wadze jednostkowej 0,150 kg, zaopatrzony w etykietę z datą przydatnością do spożycia bez zawartości soi i jej produktów pochodnych , CPV: 15811100-7, PN-92/A-7410. 6. Placek drożdżowy z kruszonką i lukrem – 100 kg ( ilość szacunkowa), wyrób otrzymywany z ciasta drożdżowego, wykończony kruszonką i lukrem - wyrób dostarczany w koszach plastikowych, zabezpieczony przed wysychaniem, zabrudzeniem; - termin przydatności do spożycia min. 3 dni od daty dostawy; CPV 15812000-3, PN-A-88106:1998

4.2.6.)Główny kod CPV

15811100-7 - Chleb

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15820000-2 - Sucharki i herbatniki; wyroby piekarskie i ciastkarskie o przedłużonej trwałości

15812000-3 - Wyroby ciastkarskie i ciasta

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji reklamacji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Strony ustalają, że treść umowy może ulec zmianie zgodnie z art. 454 i art. 455 ustawy Pzp. 2. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą dotyczyć w szczególności

1) nazwy, siedziby, adresu oraz osób reprezentujących strony lub osób wymienionych w § 6 ust. 1 lub 2; 2) cen artykułów wymienionych w Załączniku nr 2 do umowy, o kwotę nie wyższą niż wynikającą ze wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, podanego przez GUS publikowanego na stronie internetowej: www.stat.gov.pl. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych liczony jest miesięcznie od terminu obowiązywania umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1; 3) urzędowej stawki podatku VAT na artykuły wymienione w Załączniku nr 2 do umowy. 3. Strona wnioskująca o zmianę postanowień niniejszej umowy niezwłocznie i pisemnie powiadamia o tym fakcie drugą stronę, uzasadniając zmianę okolicznościami faktycznymi i prawnymi oraz przedkłada projekt aneksu do umowy. 4. Zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają potwierdzenia pisemnego w postaci aneksu, z zastrzeżeniem ust 5. 5. Strony i wykonawca dopuszczają możliwość okresowych dostaw artykułów po cenie niższej niż określona w Załączniku nr 2 do umowy (tzw. promocja). Zmiany te nie wymagają potwierdzenia pisemnego w postaci aneksu do umowy. 6. Zmiana postanowień niniejszej umowy na podstawie ust. 2 pkt 2 nie może następować częściej niż raz na kwartał.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-24 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

oferty należy składać na platformie e-Zamowienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-24 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15811100-7Chleb
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
156 575 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
94 557 zł263 944 zł
Rozstęp międzykwartylowy
169 386 zł
Źródło próbki
CPV 15811· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
94 557 zł
Mediana
156 575 zł
Górny kwartyl
263 944 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Spółdzielnia Produkcji Spożywczej "TOSTA"271 tys. zł4 ofertywynik →
  2. 2024wygrał(a): Spółdzielnia Produkcji Spożywczej "TOSTA"261 tys. zł5 ofertwynik →
  3. 2023wygrał(a): Spółka Produkcyjno - Handlowa Sp.J. Bąkowski-Tomas272 tys. zł4 ofertywynik →
  4. 2021wygrał(a): Spółka Produkcyjno-Handlowa sp.j. BĄKOWSKI TOMAS202 tys. zł4 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.07.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Karny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koronowo.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15811100-7 (Chleb). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.