Termomodernizacja budynku E40/1 w zakresie wymiany izolacji dachu
Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych (Puławy, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku E40/1 w zakresie wymiany izolacji dachu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 520 353 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 lutego 2026
Termin ofert: 5 marca 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
08 kwietnia 2026
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000041619 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Puławy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 24-110 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL815 - Puławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@ins.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ins.lukasiewicz.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-df63fbf7-eab2-432c-9774-ca4a56b0c0a3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00340426 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00110034 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Termomodernizacja budynku E40/1 w zakresie wymiany izolacji dachu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku E40/1 w zakresie wymiany izolacji dachu na terenie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych 45261910-6 - Naprawa dachów 45320000-6 - Roboty izolacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 90 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MARBUD INWESTYCJE Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 595-148-76-07 |
| 4.3.3.) | Ulica | Leśna 8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Chrzypsko Wielkie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-412 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 165018,96 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00187909/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 165018,32 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).