Realizacja szkoleń, kursów, warsztatów w dwóch żorskich szkołach: CKZiU w Żorach oraz ZS nr 3 w Żorach, w ramach projektu pn. "Kształcimy zawodowo w Żorach"
Zamawiający Gmina Miejska Żory (Żory, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Realizacja szkoleń, kursów, warsztatów w dwóch żorskich szkołach: CKZiU w Żorach oraz ZS…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=638, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
14 wpisów- Ogłoszenie
01 grudnia 2025
Termin ofert: 9 grudnia 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
26 lutego 2026
6 ofert6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
23 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
30 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
01 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
08 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
08 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
26 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
26 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
26 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
10 lipca 2026
- Wykonanie umowy
10 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
27 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA ŻORY |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276255542 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja Wojska Polskiego 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Żory |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-240 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | zp@um.zory.pl |
| 1.4.8.) | Numer faksu | zp@um.zory.pl |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@um.zory.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.zory.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7991051f-8e66-47bd-9f50-c725725e4054 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00337740 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00567789 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.06.00 - Fundusze Europejskie dla edukacji dla działania: FESL.06.03 – Kształcenie zawodowe. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Realizacja szkoleń, kursów, warsztatów w dwóch żorskich szkołach: CKZiU w Żorach oraz ZS nr 3 w Żorach, w ramach projektu pn. "Kształcimy zawodowo w Żorach" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest realizacja szkoleń, kursów, warsztatów w dwóch żorskich szkołach: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach (zwane dalej CKZiU w Żorach) oraz Zespołu Szkół nr 3 w Żorach – Liceum Sztuk Plastycznych (zwane dalej ZS nr 3 – LSP w Żorach), w ramach projektu pn. „Kształcimy zawodowo w Żorach!” |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 80500000-9 - Usługi szkoleniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-01-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-05-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Szkolenia i Doradztwo Organizacyjne i Wizerunkowe |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7541938047 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wrzosowa 34 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Opole |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 45-370 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 4200,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00130594/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 4200,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.