ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa i montaż myjni kół i podwozi pojazdów samochodowych do Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. (Koszalin, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa i montaż myjni kół i podwozi pojazdów samochodowych do Regionalnego Zakładu…”. Termin składania ofert minął 21 lipca 2026, 13:00. Wadium: 7000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
7000 zł
Termin składania ofert
21 lipca 2026, 13:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 13:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    18 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż nowej myjni kół i podwozi pojazdów samochodowych do Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie wraz z osprzętem oraz demontaż starej myjni, w jednej części bez ofert częściowych.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje także demontaż elementów starej instalacji, w tym burty, myjnię przejazdową, dysze myjące, panel sterujący z fotokomórkami, sygnalizację świetlną, zbiornik flokulanta, zbiornik sedymentacyjny, przenośnik zgrzebłowy i pompy.

  • 3

    ZakresRealizacja trwa do 2026-12-14, a zamawiający nie przewiduje opcji ani zaliczek.

  • 4

    ZakresZmiana umowy jest możliwa m.in. przy wycofaniu produktu z dystrybucji, zmianie terminu dostawy z przyczyn niezależnych od wykonawcy albo zmianie stawki VAT.

  • 5

    KryteriaTrzeba wnieść wadium 7 000 zł oraz zabezpieczenie należytego wykonania umowy, a kryterium oceny ofert stanowi wyłącznie cena.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO. Dla skali: 148 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330253984

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Komunalna 5

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-724

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pgk@pgkkoszalin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pgkkoszalin.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i montaż myjni kół i podwozi pojazdów samochodowych do Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9da5b1ad-8fa1-4234-9169-2d38ad159837

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00337552

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341711

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

11.1.1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia między Zamawiającym, a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 11.1.2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby w tym oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy PZP, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 11.1.3. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem strony: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341711, zwanej dalej Platformą.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

11.1.4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, powinien posiadać konto na Platformie. Rejestracja i konto na Platformie jest darmowe. Sposób założenia konta opisany został w instrukcji znajdującej się pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1CETIe4hPE_fnKCUjWGpnw9yWhdbtc0YTlqtgUxMAwRo/edit Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do formularzy: złożenia, zmiany, wycofania oferty oraz do formularza do komunikacji. 11.1.5. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na strony https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341711 11.1.6. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest Pani Anna Pieńkowska. 11.1.7. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 11.1.9. Dokumenty elektroniczne, składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem „platformy zakupowej” jako załączniki. 11.2. Przycisk na platformie zakupowej “Wyślij wiadomość do zamawiającego” służy do:  Zadawania pytań Zamawiającemu,  Odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia oferty lub złożenia wyjaśnień,  Przesłania odwołania/inne. 11.2.1. Zamawiający preferuje komunikację elektroniczną. 11.2.2. Komunikacja ustna dopuszczalna jest tylko w odniesieniu do informacji, które nie są istotne, w szczególności nie dotyczą ogłoszenia o zamówieniu lub dokumentów zamówienia oraz ofert, o ile jej treść jest udokumentowana. 11.2.3. Zamawiający będzie pisemnie dokumentował treść rozmów telefonicznych z wykonawcą. Właściwości techniczne urządzenia elektronicznego do składania ofert - administrator platformy zakupowej pod adresem: www.platformazakupowa.pl 11.2.4. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 roku w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 11.2.5. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

21/AP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wraz z montażem nowej myjni kół i podwozi, wraz z wymaganym osprzętem. Przedmiot zamówienia obejmuje również demontaż starej myjni kół i podwozi, wraz z wymaganym osprzętem (burty, myjnia przejazdowa, dysze myjące, panel sterujący wraz z fotokomórkami, sygnalizacja świetlna, zbiornik flokulanta, zbiornik sedymentacyjny, przenośnik zgrzebłowy, pompy) przez Wykonawcę. Istniejąca myjnia to MobyDick Quick 400C+

4.2.6.)Główny kod CPV

42924300-2 - Urządzenia natryskowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

51500000-7 - Usługi instalowania maszyn i urządzeń

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-14

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

14.1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest obowiązany wnieść wadium w wysokości 7.000,00 zł (siedem tysięcy zł 0/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy
1. Zmiana niniejszej umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności
2. Zmiana niniejszej umowy jest możliwa w przypadku:
1) wycofania z dystrybucji przedmiotu umowy i zastąpienia go produktem o parametrach nie gorszych niż oferowany, za cenę taką jaka została ustalona w niniejszej umowie,
2) zmiany terminu dostawy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy,
3) ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
4) zmiany osób upoważnionych do realizacji umowy wskazanych w § 5,
5) jeżeli łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-21 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1341711

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-21 13:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.07.2026, 13:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Tak. Wadium określono na 7000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42924300-2 (Urządzenia natryskowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.