Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
420 660 zł
Umowa zawarta
29 czerwca 2026
Okres realizacji
do 22 października 2026
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 420 660 zł – 645 465 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena40%Cena za zakres opcjonalny zamówienia20%Okres rękojmi za wady i gwarancji jakości robót budowlanych40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana nawierzchni ul. Rymanowskiej w Poznaniu

Zamawiający Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana nawierzchni ul. Rymanowskiej w Poznaniu”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera. Wartość umowy: 420 660 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 10 lipca 2026
Wartość umowy
420 660 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 kwietnia 2026

    Termin ofert: 14 maja 2026 08:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 lipca 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera (Puszczykowo), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 420 660,00 zł (umowę zawarto 29 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 420 660,00 zł do 645 464,52 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631257822

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wilczak 17

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-623

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@zdm.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zdm.poznan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a187b49-6a8e-4f4c-961d-ef4639719c65

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana nawierzchni ul. Rymanowskiej w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a187b49-6a8e-4f4c-961d-ef4639719c65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336578

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035994/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa nawierzchni przepuszczalnych na terenie m. Poznania.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00216680

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.IRI.341.50.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

422847,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zakresie wymiany nawierzchni w ul. Rymanowskiej w Poznaniu na płyty ażurowe zgodnie z poniższym podziałem na:
- zakres podstawowy obejmujący wymianę nawierzchni ul. Rymanowskiej na odcinku od ul. Rudzkiej do ul. Krzesiny,
- zakres opcjonalny obejmujący wymianę nawierzchni ul. Rymanowskiej na odcinku od ul. Krzesiny do końca ulicy.
Zamawiający gwarantuje realizację zadania w zakresie podstawowym.

Zakres robót został opisany za pomocą dokumentacji projektowej wykonanej przez DROMOST Sp. z o.o., ul. Trójpole 3B, 61-693 Poznań, przekazywanej przez Zamawiającego, na którą składają się: dokumentacja techniczna – branża drogowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, badania geotechniczne. Wskazana powyżej dokumentacja wraz z instrukcją z postępowania z destruktem stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. Przedmiary robót i kosztorysy ofertowe stanowią Załącznik nr 3 do SWZ.

Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia realizacji zakresu opcjonalnego. Zakres opcjonalny może zostać zlecony po uzyskaniu dodatkowych środków na sfinansowanie zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. Szczegółowe zapisy dotyczące prawa opcji zostały zawarte we wzorze umowy – Załącznik nr 1 do SWZ. Zakres prac do wykonania w zakresie objętym prawem opcji został wskazany w Przedmiarze robót – kosztorysie ofertowym – prawo opcji (Załącznik nr 3 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

420660,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

645464,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

420660,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 630023810

7.3.4)Miejscowość

Puszczykowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-040

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

420660,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 420 660 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera (Puszczykowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.