Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie planu ogólnego gminy Radlin

Zamawiający Miasto Radlin (Radlin, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie planu ogólnego gminy Radlin”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto RadlinRadlin, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 10 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miasto Radlin

1.2.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258658

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Józefa Rymera 15

1.4.2.)Miejscowość

Radlin

1.4.3.)Kod pocztowy

44-310

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.4.7.)Numer telefonu

32 4590 200

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@radlin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miasto.radlin.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c7d4fb4-ba5b-40f3-8338-d56a62bca3d0

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00335002

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-10

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00501524

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

A1.3.1 Wdrożenie reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego - wsparcie dla gmin, Krajowy Plan Odbudowy

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie planu ogólnego gminy Radlin

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie planu ogólnego miasta Radlin zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o Planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130) wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy i przepisami związanymi z tą ustawą.

3.9.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

13 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ARCHIMEDES - Paweł Duś

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5471603686

4.3.3.)Ulica

Listopadowa

4.3.4.)Miejscowość

Bielsko-Biała

4.3.5.)Kod pocztowy

43-300

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

178350 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00573145/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu wykonania usługi z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, t.j. z uwagi na przedłużający się termin wydania opinii przez Gminną Komisję Urbanistyczno - Architektoniczną – wydłużenie terminu o 1 miesiąc.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa została zmieniana jedynie w zakresie terminu jej wykonania z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, pozostałe warunki w tym wartość umowy nie uległy zmianie

5.4.6.)Wartość zmiany

178350,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu wykonania usługi z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, t.j. z uwagi na negatywną opinię na temat projektu planu ogólnego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konieczność uwzględnienia Audytu Krajobrazowego Województwa Śląskiego, wydłużenie terminu wydania opinii przez Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną oraz potrzebą dogłębnej i czasochłonnej analizy przeznaczenia terenów w projekcie planu przez Zamawiającego i wprowadzenia uwag – wydłużenie terminu o 2 miesiące.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa została zmieniana jedynie w zakresie terminu jej wykonania z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, pozostałe warunki w tym wartość umowy nie uległy zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

178350,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu wykonania usługi z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, t.j. z uwagi na prowadzoną w tym samym terminie przez Starostę Wodzisławskiego aktualizacje danych ewidencji gruntów i budynków – wydłużenie terminu o 2 miesiące.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa została zmieniana jedynie w zakresie terminu jej wykonania z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, pozostałe warunki w tym wartość umowy nie uległy zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

178350,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wydłużenie terminu wykonania usługi z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, t.j. z uwagi na brak opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim oraz konieczność wprowadzenia aktualizacji przebiegu granic miasta Radlin oraz poszczególnych działek w trakcie sporządzania projektu planu ogólnego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa została zmieniana jedynie w zakresie terminu jej wykonania z uwagi na przyczyny nie leżące po stronie wykonawcy, pozostałe warunki w tym wartość umowy nie uległy zmianie.

5.4.6.)Wartość zmiany

178350,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

133762,50 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 178 350,00 zł
Płatność podzielona jest na dwa etapy:
1 etap po sporządzeniu projektu planu ogólnego – 75 % wartości zamówienia tj. 133 762,50 zł.
2 etap po wejściu w życie uchwały o przyjęciu planu ogólnego tj. 30 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego (uchwała została opublikowana 2 lipca 2026 r.) - 25 % wartości zamówienia tj. 44 587,50 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71410000-5Usługi planowania przestrzennego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Radlin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radlin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.