Wymiana pokrycia dachowego na budynku Urzędu Gminy w Lipinkach Łużyckich
Zamawiający Gmina Lipinki Łużyckie (Lipinki Łużyckie, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wymiana pokrycia dachowego na budynku Urzędu Gminy w Lipinkach Łużyckich”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2132, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,2 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
09 lipca 2024
Termin ofert: 8 sierpnia 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
09 października 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
08 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Lipinki Łużyckie |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Gmina Lipinki Łużyckie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 970770623 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Główna 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lipinki Łużyckie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 68-213 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubuskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL432 - Zielonogórski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 68 362 62 30 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 68 362 62 41 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@lipinki-luzyckie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.lipinki-luzyckie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-093d5046-f1b9-4405-9abd-96a7ac19965c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00331174 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00404171 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wymiana pokrycia dachowego na budynku Urzędu Gminy w Lipinkach Łużyckich |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Wymiana pokrycia dachowego na budynku Urzędu Gminy w Lipinkach Łużyckich” polegające na: remoncie więźby dachowej, stropu oraz wymianie pokrycia dachowego w istniejącym budynku użyteczności publicznej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45262310-7 - Zbrojenie 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45410000-4 - Tynkowanie 45431100-8 - Kładzenie terakoty 45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych 45431200-9 - Kładzenie glazury 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych 45442100-8 - Roboty malarskie 45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych 45261320-3 - Kładzenie rynien 45321000-3 - Izolacja cieplna 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 09332000-5 - Instalacje słoneczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-10-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 18 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Drecon Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9241901784 |
| 4.3.3.) | Ulica | W. Łokietka 8b |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szprotawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 67-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubuskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1068030,84 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00537926/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-09 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu wykonania całości zadania |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zamówienia bez zmian |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1068030,84 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.