Kompleksowe świadczenie usługi prania z wykorzystaniem technologii RFID wraz z dzierżawą bielizny szpitalnej oraz transportem.
Zamawiający Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. Dr. Emila Cyrana (Lubliniec, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Kompleksowe świadczenie usługi prania z wykorzystaniem technologii RFID wraz z dzierżawą…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276955, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- woj. Śląskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | WOJEWÓDZKI SZPITAL NEUROPSYCHIATRYCZNY IM. DR. EMILA CYRANA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000292787 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Grunwaldzka 48 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lubliniec |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-700 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL228 - Bytomski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@wsnlc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://wsnlc.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00330979 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-07-08 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00315130 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej dwie usługi (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) prania bielizny szpitalnej, polegające na świadczeniu usług prania z wykorzystaniem technologii RFID wraz z dzierżawą bielizny szpitalnej, każda o łącznej wartości rocznej nie niższej niż 300.000,00 zł brutto; b) dysponuje co najmniej jednym pojazdem do transportu brudnego i czystego asortymentu, posiadającym aktualną opinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej, potwierdzającą, że są one przystosowane do przewozu bielizny szpitalnej; c) dysponuje pralnią posiadającą wdrożony i certyfikowany przez jednostkę akredytowaną system zarządzania jakością RABC (system kontroli skażenia mikrobiologicznego) w zakresie świadczenia usługi prania, dezynfekcji oraz wynajmu bielizny, odzieży, zgodny z polską normą PN-EN 14065:2016 lub normą równoważną; d) posiada pozytywną opinię sanitarną wydaną przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzającą, że pralnia, w której będą świadczone usługi prania dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, spełnia wymogi w zakresie jakości i zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej dwie usługi (przy czym w tym przypadku będzie liczona wartość zrealizowanej części przedmiotu umowy) prania bielizny szpitalnej, polegające na świadczeniu usług prania z wykorzystaniem technologii RFID wraz z dzierżawą bielizny szpitalnej, każda o łącznej wartości rocznej nie niższej niż 300.000,00 zł brutto; b) dysponuje co najmniej jednym pojazdem do transportu brudnego i czystego asortymentu, posiadającym aktualną opinię Państwowej Inspekcji Sanitarnej, potwierdzającą, że są one przystosowane do przewozu bielizny szpitalnej; c) dysponuje pralnią posiadającą wdrożony system zarządzania jakością RABC (system kontroli skażenia mikrobiologicznego) w zakresie świadczenia usługi prania, dezynfekcji oraz wynajmu bielizny, odzieży, zgodny z polską normą PN-EN 14065:2016 lub normą równoważną; d) posiada pozytywną opinię sanitarną wydaną przez Państwowego Inspektora Sanitarnego potwierdzającą, że pralnia, w której będą świadczone usługi prania dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, spełnia wymogi w zakresie jakości i zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-07-13 12:00 Po zmianie: 2026-07-15 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-07-13 13:00 Po zmianie: 2026-07-15 13:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-08-11 Po zmianie: 2026-08-13 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.