Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 427 296 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 4 427 296 zł – 5 986 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Czyżowice - rozbudowa wraz z termomodernizacją i remontem budynku OSP

Zamawiający Gmina Gorzyce (Gorzyce, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Czyżowice - rozbudowa wraz z termomodernizacją i remontem budynku OSP”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 427 296 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GorzyceGorzyce, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 7 lipca 2026
Wartość umowy
4 427 296 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o.o. (Racibórz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 427 296,33 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 4 427 296,33 zł do 5 986 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gorzyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258724

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 15

1.5.2.)Miejscowość

Gorzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

44-350

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324513056 wew. 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gorzyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gorzyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f705a3a1-1715-41d0-b55f-19dfcf24238e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Czyżowice - rozbudowa wraz z termomodernizacją i remontem budynku OSP

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f705a3a1-1715-41d0-b55f-19dfcf24238e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328400

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00055270/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Czyżowice – rozbudowa wraz z termomodernizacją i remontem budynku OSP

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249861

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4657650,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa istniejącego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z jego remontem oraz termomodernizacją, zmianą konstrukcji dachu, budową muru oporowego wraz z zagospodarowaniem terenu.
Lokalizacja: Budynek znajduje się w Czyżowicach (44-352) przy ul. Strażackiej 7, działka nr 381/207. Na ww. działce znajdują się również budynek Ośrodka Kultury, plac zabaw, skatepark.
Pozostałe szczegóły zadania do realizacji opisane w dokumentacji projektowej.
Wyżej wymienione roboty należy wykonać zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę nr: 0945/25 z dnia 19 grudnia 2025 r.
Powyższy opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
budowlanych szczegółowo określają zadanie objęte zamówieniem,
w szczególności w zakresie warunków wykonania, wymaganych metod i technik budowy, zastosowania materiałów i ich
cech, warunków, kontroli, odbioru obiektu budowlanego oraz wszelkich pozostałych warunków technicznych wraz ze
wszelkimi zmianami, uzgodnieniami i dodatkowymi ustaleniami wynikłymi w trakcie procedury, stanowiącymi integralną
część SWZ, wyszczególnionymi we wszystkich umieszczonych na stronie prowadzonego postępowania plikach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4427296,33 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5986000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4427296,33 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271218230

7.3.3)Ulica

Wodna 21

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4427296,33 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gorzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 427 296 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowe "BORBUD" Sp. z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.