ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa artykułów spożywczych, soków i napojów na potrzeby wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, na rzecz których realizowane jest zamówienie

Zamawiający Województwo Mazowieckie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa artykułów spożywczych, soków i napojów na potrzeby wojewódzkich samorządowych…”. Termin składania ofert minął 15 lipca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Województwo MazowieckieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 7 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 251 731 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 15 lipca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    03 września 2026

    4 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych, soków i napojów dla wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, z zamówieniem podstawowym i opcją obejmującą asortyment oraz ilości opisane w OPZ dla 38 tabel.

  • 2

    RyzykoPrzy produktach równoważnych trzeba dołączyć wraz z ofertą dokumenty potwierdzające skład i równoważność, a zamawiający dopuszcza ich uzupełnienie w trybie wskazanym w ogłoszeniu.

  • 3

    ZakresUmowa trwa 12 miesięcy, a zmiana zakresu w opcji jest uruchamiana na wniosek jednostek, przy powiadomieniu wykonawcy najpóźniej 30 dni przed końcem obowiązywania umowy.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części, a oferty częściowe są niedopuszczalne, więc wykonawca składa jedną ofertę na cały zakres.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Anna Lempkowska przy 4 ofertach.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,7 ofert na postępowanie przy 119 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Mazowieckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015528910

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jagiellońska 26

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

03-719

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mazovia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mazovia.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa artykułów spożywczych, soków i napojów na potrzeby wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych, na rzecz których realizowane jest zamówienie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f54f98a0-4a2e-4ee5-bf44-d42af7959a68

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328306

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039500/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.9 Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych, soków i napojów oraz wody butelkowanej (gazowanej i niegazowanej) na rzecz wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

nr FAMI.02.01-IZ.00-0028/24 „Mazowieckie Mosty Międzykulturowe”, dofinansowywanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/303975/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://mazovia.ezamawiajacy.pl/pn/mazovia/demand/303975/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Sporządzenie i złożenie oferty wymaga
rejestracji konta Wykonawcy w systemie Marketplanet OnePlace . Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania”
zostanie przekierowany do ww. strony, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub założenia bezpłatnego konta.
Instrukcja korzystania z Platformy eZamawiający jest dostępna pod wyżej wskazanym adresem w zakładce „Baza Wiedzy”.
Szczegóły dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych znajdują się w dokumentach zamówienia. Zamawiający informuje, iż
w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy eZamawiający, Wykonawca winien
skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma eZamawiający tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w
dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OR-D-III.272.59.2026.MK

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artkułów spożywczych, soków i napojów na potrzeby wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Zamówienie będzie realizowane w zakresie zamówienia podstawowego z możliwością dodatkowego zamówienia w opcji. Zakres asortymentowy i ilościowy przedmiotu zamówienia w podziale na ilość zamawianą podstawową oraz ilość zamawianą w opcji przypisaną poszczególnym Jednostkom, określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”) w załączniku nr 2.1 a do OPZ – Wykaz asortymentowy WSJO, tabele 1-38,

4.2.6.)Główny kod CPV

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15860000-4 - Kawa, herbata i podobne produkty

15321000-4 - Soki owocowe

15511000-3 - Mleko

15812100-4 - Wyroby ciastkarskie

15830000-5 - Cukier i produkty pokrewne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zakres asortymentowy i ilościowy przedmiotu zamówienia w podziale na ilość zamawianą podstawową oraz ilość zamawianą w opcji przypisaną poszczególnym Jednostkom, określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”) w załączniku nr 2.1 a do OPZ – Wykaz asortymentowy WSJO, tabele 1-38, 5. Na wnioski Jednostek, Wspólny Zamawiający powiadomi Wykonawcę o uruchomieniu opcji na rzecz Jednostek, najpóźniej w terminie do 30 dni przed zakończeniem terminu obowiązywania Umowy. Ilość asortymentu zamawianego w opcji lub jej części będzie określana szczegółowo przez Jednostki w zamówieniach, które przekażą Wykonawcy.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający wybierze ofertę, która zawiera najniższą cenę wśród ofert niepodlegających odrzuceniu

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Na potwierdzenie, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania i cechy, Zamawiający wymaga do złożenia wraz z ofertą w przypadku zaoferowania przez Wykonawcę produktów równoważnych, przedmiotowych środków dowodowych: (zawierających opis/skład produktu równoważnego) spełnienia określonych przez Zamawiającego wymagań dla danego asortymentu, np. kartę charakterystyki, zdjęcie z widocznym składem oferowanego produktu, link do strony internetowej lub inne dokumenty potwierdzające równoważność oferowanych produktów z określonymi w Formularzach asortymentowo - cenowych.
2.
Produkt równoważny winien posiadać wartości odżywcze i skład odpowiadające lub lepsze od wartości odżywczych i składu wskazanych produktów, zawartych w Załączniku nr 2.1 a do OPZ – wykazy asortymentowe WSJO, tabele 1-38.
3.
Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 1 podlegają uzupełnieniu, zgodnie z art. 107 ust. 2 p.z.p. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
4.
Przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w ust. 1 należy złożyć w formie przewidzianej dla złożenia oferty zgodnie z § 19 SWZ, tj. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym (Profil Zaufany) lub podpisem osobistym (zaawansowany podpis elektroniczny e-dowód).

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Na potwierdzenie, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania i cechy, Zamawiający wymaga do złożenia wraz z ofertą w przypadku zaoferowania przez Wykonawcę produktów równoważnych, przedmiotowych środków dowodowych: (zawierających opis/skład produktu równoważnego) spełnienia określonych przez Zamawiającego wymagań dla danego asortymentu, np. kartę charakterystyki, zdjęcie z widocznym składem oferowanego produktu, link do strony internetowej lub inne dokumenty potwierdzające równoważność oferowanych produktów z określonymi w Formularzach asortymentowo - cenowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do oferty musi być załączone pełnomocnictwo, w formie
elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, określające zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby
uprawnione do reprezentowania podmiotu, chyba że pełnomocnictwo wynika z innych załączonych do oferty dokumentów.
2. W związku z ustawą z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, treść oświadczenia, o którym mowa w sekcji V
ustęp 5.5.) ogłoszenia, uzupełniona została o przesłanki wykluczenia Wykonawców, o których mowa w art. 7 ust. 1 ww.
ustawy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia posiadania określonej formy prawnej w celu złożenia oferty. Przepisy dotyczące
Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oferta musi być
opatrzona nazwami wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia.
3. W przypadku udziału w postępowaniu Wykonawców występujących wspólnie, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do
reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do złożenia oświadczenia, o którym w art.
125 ust. 1 p.z.p. obowiązany jest każdy z Wykonawców występujących wspólnie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Dopuszczalne zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia przewidziane zostały w
projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-07-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-zamowienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-07-15 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-08-13

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 2.
    SWZ – specyfikacja warunków zamówienia, zamieszczona na stronie https://mazovia.ezamawiajacy.pl.
  • 3.
    ustawa/PZP - ustawa z dnia 11 września 2019 r. Praw zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 tj.)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15800000-6Różne produkty spożywcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
251 731 zł
Próbka: 127 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
128 810 zł431 089 zł
Rozstęp międzykwartylowy
302 280 zł
Źródło próbki
CPV 15800000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
128 810 zł
Mediana
251 731 zł
Górny kwartyl
431 089 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Anna Lempkowska, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą FIRMA „LEMAR” Import - Export Anna Lempkowska419 tys. zł4 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Województwo Mazowieckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15800000-6 (Różne produkty spożywcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.