Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa zbiornika naziemnego wody czystej

Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. (Lubawa, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa zbiornika naziemnego wody czystej”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510255640

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Toruńska 18

1.4.2.)Miejscowość

Lubawa

1.4.3.)Kod pocztowy

14-260

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.4.7.)Numer telefonu

(89) 645 22 43

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

pwik@lubawa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://pwiklubawa.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gospodarka wodna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6ce91ced-eefd-4e8b-90a9-b3b20298caf3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00326690

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00325096

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa zbiornika naziemnego wody czystej

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę stalowego zbiornika wyrównawczego o pojemności 400 m3 do magazynowania wody pitnej wraz z wykonaniem przyłączy między zbiornikiem a istniejącymi obiektami na terenie istniejącej stacji uzdatniania wody.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót – załącznikach nr 5, 6, 8 i 9 do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. Przedmiary robót stanowiące załączniki nr 7 i 10 do SWZ traktowane są jedynie jako materiał poglądowy i nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia w rozumieniu art. 103 Pzp.
3. Dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót mogą wskazywać dla niektórych materiałów znaki towarowe lub pochodzenie. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z uzyskanymi decyzjami, zapewnią uzyskanie parametrów co najmniej na takim samym poziomie jak założone w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz będą nie gorsze pod względem:
1) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
2) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość),
3) parametrów bezpieczeństwa użytkowania.
4. W każdym przypadku, gdy zamawiający w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót powołuje się na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym.
5. Przedmiot zamówienia wykonywany będzie przez wykonawcę na czynnym obiekcie, w związku z czym sposób jego realizacji wymaga uzgodnienia z zamawiającym w celu zapewnienia w tym okresie prawidłowego funkcjonowania obiektu.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania porządku i ostrożności podczas wykonywania przedmiotu zamówienia i po jego zakończeniu, dlatego też będzie musiał dołożyć wszelkich starań w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem lub uszkodzeniem elementów stałych, ruchomych oraz wszelkiego wyposażenia obiektu.
7. Wszystkie zastosowane podczas realizacji przedmiotu zamówienia materiały i urządzenia muszą być nowe i mieć atest dopuszczający do stosowania w budownictwie
8. W przypadku rozbieżności interpretacyjnych pomiędzy postanowieniami SWZ i projektowanych postanowień umowy, a treścią pozostałych załączników do SWZ, pierwszeństwo mają postanowienia SWZ oraz projektowanych postanowień umowy.
9. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy oraz obowiązującymi przepisami, a także z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

3.9.)Główny kod CPV

45247270-3 - Budowa zbiorników

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

224 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FISZER Spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8741776991

4.3.3.)Ulica

Gen. Władysława Sikorskiego 60A

4.3.4.)Miejscowość

Brodnica

4.3.5.)Kod pocztowy

87-300

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

836119,17 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00521216/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1) niekorzystne warunki atmosferyczne utrzymujące się przez okres od 1 stycznia 2026 r. do 26 lutego 2026 r., uniemożliwiające wykonywanie w tym czasie przedmiotu umowy, 2) wystąpienie odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, tj. wystąpienie niezinwentaryzowanych i błędnie zinwentaryzowanych obiektów, w tym sieci i instalacji.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przesunięcie terminu wykonania umowy z 21 maja 2026 r. na 30 czerwca 2026 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

836119,17 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Łączna liczba zmian umowy - 2, w tym 1 zmiana istotna wykazana w niniejszym ogłoszeniu i 1 zmiana nieistotna dotycząca zakresu podwykonawstwa oraz zmiany kierownika budowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45247270-3 (Budowa zbiorników). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.