Wykonanie robót budowalnych pn.: Iluminacja zewnętrznych elewacji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od strony tarasu południowego, wschodniego oraz północnego wraz z Wieżą Dzwonów
Zamawiający Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowalnych pn.: Iluminacja zewnętrznych elewacji Zamku Książąt…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 266 075 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
15 grudnia 2025
Termin ofert: 30 grudnia 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
25 lutego 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
06 lipca 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 810543200 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Korsarzy 34 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczecin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 70-540 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL424 - Miasto Szczecin |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 91 434 83 11 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamek@zamek.szczecin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.zamek.szczecin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-04077fa4-82b5-4bfb-a69e-df9bdcebc250 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00324508 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-07-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00599439 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Dofinansowanie ze środków w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 nr FEPZ.05.11-IZ.00-0001/25-00 na realizację projektu pn.: Odbudowa skrzydła północnego Zamku Książąt Pomorskich oraz kompleksowe zagospodarowanie tarasu północnego i skarpy północnej – II etap. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonanie robót budowalnych pn.: Iluminacja zewnętrznych elewacji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od strony tarasu południowego, wschodniego oraz północnego wraz z Wieżą Dzwonów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowalnych związanych z realizacją zadania pn | Iluminacja zewnętrznych elewacji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od strony tarasu południowego, wschodniego oraz północnego wraz z Wieżą Dzwonów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji zamówienia określają niżej wymienione dokumenty: - Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ, - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – załącznik nr 4 do SWZ. UWAGA: ze względu na dużą objętość dokumentacji załączniki do Opisu przedmiotu zamówienia są dostępne na stronie Zamawiającego pod adresem: https://cloud.zamek.szczecin.pl/s/ygHFjoyfFrEaHNz 3. Zamawiający informuje, że kwota przeznaczona na realizację zamówienia wynosi 2 000 000,00 zł brutto. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 72212000-4 - Usługi programowania oprogramowania aplikacyjnego 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-25 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Elektro-Bud Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 320455810 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wiśniowa 34A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szczecin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 71-496 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2196780,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00128622/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W dniu 09.04.2026 r. Wykonawca wystąpił do Zamawiającego z wnioskiem o zmianę terminu realizacji umowy. Jako przyczynę nieterminowej realizacji, wskazano czynniki o charakterze obiektywnym, zewnętrznym i niezależnym od Wykonawcy wynikającej z sytuacji geopolitycznej na świecie. W szczególności Wykonawca wskazał, że aktualna sytuacja geopolityczna, w tym wydarzenia na Bliskim Wschodzie, doprowadziła do istotnych zakłóceń w globalnych łańcuchach dostaw. Skutkuje to ograniczoną dostępnością komponentów, wydłużeniem terminów realizacji zamówień, a także znacznymi utrudnieniami logistycznymi i wzrostem kosztów transportu oraz energii. Ograniczenia dostępności materiałów i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia zostały przez Wykonawcę udokumentowane. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W trakcie realizacji zamówienia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą w dniu 24.04.2026 r. został zawarty 1 Aneks do Umowy: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2196780,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.