Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Stanisław Maliborski Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1292757

Wartość umowy
308 555 zł
Umowa zawarta
2 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 308 555 zł – 467 165 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz wbudowane materiały i zamontowa40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szczuczki”

Zamawiający Gmina Wojciechów (Wojciechów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szczuczki”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.H.U. STAN-LUB s.c. Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Lubomir Bujała Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1243747. Wartość umowy: 308 555 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina WojciechówWojciechów, Lubelskieopublikowano 3 lipca 2026
Wartość umowy
308 555 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lipca 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: P.P.H.U. STAN-LUB s.c. Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Lubomir Bujała Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1243747 (Bełżyce), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Stanisław Maliborski Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1292757.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 308 555,23 zł (umowę zawarto 2 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 308 555,23 zł do 467 165,43 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wojciechów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020180

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojciechów 5

1.5.2.)Miejscowość

Wojciechów

1.5.3.)Kod pocztowy

24-204

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81) 51 77 241

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@wojciechow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wojciechow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.wojciechow.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szczuczki”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-80550f6e-0f71-480d-9cd4-6bbcdb3b103f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00323303

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00068658/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowa drogi gminnej nr 106904L w miejscowości Szczuczki o dł. 500 mb

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249191

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

INR.271.02.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym pn. „Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szczuczki”. Polegać będzie na przebudowie i modernizacji drogi gminnej nr 106904L zlokalizowanej w miejscowości Szczuczki na działce nr ewid. 15 – obręb geodezyjny 0016 Szczuczki oraz na działce nr ewid. 507 – obręb geodezyjny 0003 Góra, jednostka ewidencyjna 060913_2 Wojciechów, gmina Wojciechów. Obejmuje wykonanie jezdni bitumicznej na odcinku drogi o długości 500 m i szerokości 3,50 m wraz z wykonaniem dwóch obustronnych mijanek, dostosowanych do bezpiecznego mijania się pojazdów rolniczych. Jezdnia zostanie wykonana ze spadkiem daszkowym 2%. Na całym odcinku przewidziano wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m. Konstrukcja nawierzchni obejmuje wykonanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C/90/3 oraz dwóch warstw z betonu asfaltowego (warstwa wiążąca i ścieralna) o grubości 4 cm każda. Szczegółowy opis rozwiązań konstrukcyjnych oraz zakres zawiera dokumentacja projektowa wskazana w pkt. 4.3. SWZ.

W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca:
1) wykona roboty budowlane w zakresie modernizacji (przebudowy) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Szczuczki zgodnie z PROJEKTEM BUDOWLANYM,
2) dostarczy materiały i urządzenia niezbędne do wykonania robót,
3) będzie uczestniczyć w czynnościach odbiorowych inwestycji,
4) przygotuje obiekt do eksploatacji – roboty porządkowe
5) zapewni obsługę geodezyjną inwestycji w tym dokona inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
6) przygotuje i zatwierdzi projekt czasowej organizacji ruchu,
7) przygotuje wymagane dokumenty odbiorowe,
8) uzyska w imieniu zamawiającego pozwolenie na użytkowanie (jeśli jest wymagane przepisami prawa).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

308555,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

467165,43 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

308555,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
P.P.H.U. STAN-LUB s.c. Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Lubomir Bujała Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1243747

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Stanisław Maliborski Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1292757

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 717 10 02 400

7.3.3)Ulica

ul. Lubelska 38

7.3.4)Miejscowość

Bełżyce

7.3.5)Kod pocztowy

24-200

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

308555,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wojciechów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wojciechów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 308 555 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.P.H.U. STAN-LUB s.c. Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STAN-LUB Lubomir Bujała Ul. Lubelska 38, 24-200 Bełżyce NIP 717 1243747 (Bełżyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.