Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zimowe utrzymanie dróg i parkingów gminnych na terenie Gminy Kamienica Polska w sezonie 2025/2026

Zamawiający Gmina Kamienica Polska (Kamienica Polska, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg i parkingów gminnych na terenie Gminy Kamienica Polska w sezonie…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kamienica Polska

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151397977

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

M. Konopnickiej 12

1.4.2.)Miejscowość

Kamienica Polska

1.4.3.)Kod pocztowy

42-260

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.7.)Numer telefonu

3273333

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@kamienicapolska.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kamienicapolska.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ac7ca979-c8a3-42c4-a318-1d21b81ab320

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320368

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

00489361

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Zimowe utrzymanie dróg i parkingów gminnych na terenie Gminy Kamienica Polska w sezonie 2025/2026

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach zamówienia zaplanowane jest wykonywanie usług:
- odśnieżania 270,0 km dróg,
- odśnieżania 25 000,0 m2 placów i parkingów,
- usuwania oblodzenia (posypywanie mieszanką piaskowo-solną) 780,0 km dróg,
- usuwania oblodzenia (posypywanie mieszanką piaskowo-solną) 95 000,0 m2 placów i parkingów.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie:
1) odśnieżanie dróg gminnych na całej szerokości jezdni, skrzyżowań, rozjazdów oraz placów i parkingów gminnych, a także zasp nawianych z pól na drogi,
2) usuwanie oblodzeń na drogach gminnych poprzez posypywanie dróg mieszanką piaskowo-solną w celu uzyskania możliwości poruszania się pojazdów,
3) wykonanie oznakowania ostrzegawczego pojazdów uczestniczących w akcjach zimowego utrzymania dróg zgodnego z przepisami Kodeksu Drogowego,
4) prowadzenie stałych obserwacji warunków atmosferycznych i informowania Zamawiającego o potrzebie podjęcia niezbędnych działań dla utrzymania dróg gminnych w należytym stanie,
5) w przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych w najkrótszym możliwym czasie podjąć akcje odśnieżania i usuwania oblodzeń na drogach i parkingach gminnych,
6) przystąpienie do wykonania usługi w czasie nie dłuższym niż określony w ofercie,
7) pozostawanie w gotowości do wykonywania usługi przez 24 godziny na dobę;
8) uzgodnienie telefoniczne z upoważnionym przedstawicielem Zamawiającego zakresu i rodzaju usług do wykonania w przypadku wątpliwości ws standardu i własności drogi.
9) telefoniczne lub e-mailowe informowanie Zamawiającego do godz. 9.00 następnego dnia roboczego o wykonanych usługach.

3.9.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-11-25 do 2026-04-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

F.H.U. JAMAL Lisek Mariusz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5732226427

4.3.3.)Ulica

Transportowa

4.3.4.)Miejscowość

Kolonia Klepaczka

4.3.5.)Kod pocztowy

42-260

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

215730 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00565354/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

250128 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 493 zł1 791 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 540 725 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 493 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 791 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kamienica Polska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienica Polska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.