Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
296 437 zł
Umowa zawarta
2 lipca 2026
Okres realizacji
do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 296 437 zł – 437 690 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie instalacji ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. Przystosowanie budynku szkolnego po Gimnazjum Nr 1 w Cieszynie do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych

Zamawiający GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna (Cieszyn, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie instalacji ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. Przystosowanie budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy BlueSoft sp. z o.o. Wartość umowy: 296 437 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
296 437 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 maja 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BlueSoft sp. z o.o. (Opole), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 296 437,00 zł (umowę zawarto 2 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 296 437,00 zł do 437 689,61 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182338

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Cieszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

43-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.cieszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.cieszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/cieszyn

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie instalacji ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. Przystosowanie budynku szkolnego po Gimnazjum Nr 1 w Cieszynie do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b215aa5c-f158-42c0-b024-9ab8994552ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320196

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00264605

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPIF.271.1.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych, w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Cieszynie, tj. zabezpieczeń przeciwpożarowych w zakresie:
a) wykonania systemu sygnalizacji pożarowej obejmujący m.in.: centralę pożarową, instalację przewodową, czujki pożarowe, ręczne ostrzegacze pożarowe, sygnalizatory akustyczne, moduły pętlowe sterujące, konfigurację oraz uruchomienie systemu,
b) wykonanie awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego obejmującego m.in.: montaż opraw oświetlenia awaryjnego wraz z przyłączeniem ich za pomocą przewodów do istniejących obwodów elektrycznych obiektu,
c) wykonanie instalacji oddymiania grawitacyjnego obejmującej m.in.: montaż centrali oddymiania grawitacyjnego, montaż instalacji przewodowej, montaż przycisków oddymiających, montaż wentylatora napowietrzającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

296437,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

437689,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

296437,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BlueSoft sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7540006300

7.3.3)Ulica

ul.Drobiarska 2A

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-410

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

296437,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji przedmiotu umowy: do 8 tygodni, licząc od daty przekazania placu budowy (planowane przekazanie w dniu 29.06.2026 r.), nie później niż do 31.08.2026 r. Termin zakończenia robót jest rozumiany jako data zgłoszenia gotowości przedmiotu umowy do odbioru końcowego zgodnie z wymogami §13 ust. 1 umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45214210-5Roboty budowlane w zakresie szkół p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cieszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 296 437 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45214210-5 (Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BlueSoft sp. z o.o. (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.