Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

PRZEBUDOWA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ PRZEDSZKOLA NR 16 I PRZEDSZKOLA NR 2 W PRZEMYŚLU W RAMACH ZADANIA PN.: „PRZYSTOSOWANIE BUDYNKÓW PRZEDSZKOLNYCH NA POTRZEBY ŻŁOBKÓW”

Zamawiający Gmina Miejska Przemyśl (Przemyśl, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „PRZEBUDOWA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ PRZEDSZKOLA NR 16 I PRZEDSZKOLA NR 2 W PRZEMYŚLU W RAMACH…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska PrzemyślPrzemyśl, Podkarpackieopublikowano 1 lipca 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Przemyśl

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900341

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Przemyśl

1.4.3.)Kod pocztowy

37-700

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@um.przemysl.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przemysl.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be309a80-ae43-4f90-811a-6e8ad0a2dd5d

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316973

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-07-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00110405

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022-2029, współfinansowane ze środków KPO. Dofinansowanie kosztów kwalifikowanych: 100%.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

PRZEBUDOWA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ PRZEDSZKOLA NR 16 I PRZEDSZKOLA NR 2 W PRZEMYŚLU W RAMACH ZADANIA PN.: „PRZYSTOSOWANIE BUDYNKÓW PRZEDSZKOLNYCH NA POTRZEBY ŻŁOBKÓW”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie częściowe nr 2: Przystosowanie części budynku Przedszkola nr 2, zlokalizowanego przy ul. Bartosza Głowackiego 17, 37-700 Przemyśl, działki nr 1728, 1701, 1720, 1755, 1694 obr. 207, na potrzeby żłobka dla 13 dzieci
Zadanie obejmuje:
1) przebudowę części pomieszczeń w zakresie instalacji elektrycznych i sanitarnych,
2) dostosowania budynku do aktualnych warunków przeciwpożarowych,
3) dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych,
4) zagospodarowanie terenu w komunikację, miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz remont części istniejącego placu przed budynkiem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) znajduje się w Załączniku Nr 5 do SWZ - SOPZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-06-10

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DP STUDIO Dariusz Pilch

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7921839706

4.3.3.)Ulica

Zbożowa 7

4.3.4.)Miejscowość

Jarosław

4.3.5.)Kod pocztowy

37-500

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

874099,36 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00169291/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-10

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W toku realizacji umowy zaszła konieczność wprowadzenia zmian w zakresie robót stanowiących przedmiot umowy
podstawowej. Wystąpienie robót zamiennych i/lub dodatkowych rozliczenie prac, nastąpiło na podstawie kosztorysów
różnicowych sporządzonych przez Wykonawcę, zatwierdzonych przez Zamawiającego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ogólny charakter umowy nie został zmieniony. W protokole konieczności zostały opisane dodatkowe roboty budowlane
konieczne do wykonania przedmiotu umowy tj.: -roboty związanie z posadzką w sali dydaktycznej;
- wykonanie podkonstrukcji pod klapy dymowe;
- roboty rozbiórkowe i przygotowawcze związanie z wykonaniem otworów;
- roboty remontowe w pomieszczeniach sąsiadujących z rodzielnią pokarmów;
- wykonanie obudowania rurociągów i hydrantów;
- roboty związane z wymianą grzejników.

5.4.6.)Wartość zmiany

914564,54

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W §2 ust. 1 umowy był zapis sprzeczny z obowiązującymi przepisami prawa oraz niemożliwe do wykonania przez wykonawcę.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie
1.§2 ust. 1 cyt. umowy, który otrzymuje brzmienie

,,Zamawiający ustala termin wykonania przedmiotu umowy do dnia 10.06.2026 r."; 2. §2 ust. 2 cyt. umowy, który otrzymuje brzmienie: ,,Za termin umowy uznaje się zakończenie wszystkich robót budowlanych i podpisanie protokołu odbioru końcowego zamówienia."; 3. §6 ust. 31 zostaje wykreślony z umowy. W miejsce wykreślonego postanowienia wprowadza się następujące brzmienie: ,,Uzyskanie decyzji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu oraz decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu potwierdzających spełnienie wymagań lokalowych i sanitarnych dla żłobków i klubów dziecięcych należy do obowiązków Zamawiającego jako podmiotu prowadzącego żłobek, zgodnie z art. 25 ust. 2 i 2a ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Wykonawca zobowiązany jest jedynie do przygotowania dokumentacji technicznej i opisowej niezbędnej do złożenia wniosków przez Zamawiającego."

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

914564,54 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Przemyśl prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przemyśl.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.