Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
40 000 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 21 000 zł – 53 997 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 90% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramac40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Razem dla Stolarzowic i Górnik” – modernizacja szkolnego monitoringu zewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bytomiu w ramach Budżetu Obywatelskiego

Zamawiający Gmina Bytom (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „„Razem dla Stolarzowic i Górnik” – modernizacja szkolnego monitoringu zewnętrznego na…”, wybierając ofertę wykonawcy Mideko Sp. z o.o. Wartość umowy: 40 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina BytomBytom, Śląskieopublikowano 1 lipca 2026
Wartość umowy
40 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 maja 2026

    Termin ofert: 28 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 lipca 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mideko Sp. z o.o. (Wojkowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 39 999,98 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 21 000,00 zł do 53 997,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bytom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255269

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-902

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.bytom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bytom.pl/bip/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,231052,6ff3bd626baf70d430ef6cac7589039e.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Razem dla Stolarzowic i Górnik” – modernizacja szkolnego monitoringu zewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bytomiu w ramach Budżetu Obywatelskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d71cb4b5-278f-4f4e-abe1-8845f2d23882

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316545

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033686/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 „Razem dla Stolarzowic i Górnik” – modernizacja szkolnego monitoringu zewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 (budżet obywatelski ,,Razem dla Stolarzowic i Górnik")

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242628

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PA.271.1.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

38211,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie zaprojektuj-wybuduj, prac projektowych i robót budowlanych związanych z modernizacją szkolnego monitoringu zewnętrznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Bytomiu w ramach Budżetu Obywatelskiego „Razem dla Stolarzowic i Górnik”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.
3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawierają Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu co najmniej 60 m-cy gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz na zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, liczonej od dnia końcowego odbioru robót, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy.
(Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji i rękojmi na wykonane prace projektowe i inne dokumenty opracowane w ramach przedmiotu umowy, na wykonane roboty budowlane oraz zastosowane materiały budowlane, instalacje, urządzenia i elementy wyposażenia, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert (patrz cz. XVIII SWZ)).
5. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) opracowanie dokumentacji projektowej,
2) uzyskanie wszelkich wymaganych decyzji i uzgodnień niezbędnych do realizacji systemu monitoringu,
3) wykonanie robót instalacyjnych na podstawie opracowanej
i zatwierdzonej dokumentacji technicznej,
4) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
6. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego pn.: „Razem dla Stolarzowic i Górnik”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

21000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

53997,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

39999,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mideko Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6252458256

7.3.4)Miejscowość

Wojkowice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

39999,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bytom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 40 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mideko Sp. z o.o. (Wojkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.