Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
301 842 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa sprzętu w ramach realizacji programu Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Wielowieś (Wielowieś, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu w ramach realizacji programu Cyberbezpieczny Samorząd”, wybierając ofertę wykonawcy NBIT Jarosław Jenczmionka. Wartość umowy: 301 842 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina WielowieśWielowieś, Śląskieopublikowano 30 czerwca 2026
Wartość umowy
301 842 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NBIT Jarosław Jenczmionka (Gliwice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 301 842,00 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIELOWIEŚ

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Gminy Wielowieś

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257676

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Główna 1

1.5.2.)Miejscowość

Wielowieś

1.5.3.)Kod pocztowy

44-187

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

517-889-509

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamoweinia@wielowies.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielowies.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-wielowies

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa sprzętu w ramach realizacji programu Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f43ee9fe-6a1d-4bf5-859f-aa1bddbec05c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00315672

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079716/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Cyberbezpieczna Gmina Wielowieś

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach umowy o powierzenie grantu FERC.02.02-CS.01-001/23/2142/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 z dnia 9 lipca 2024 r.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00284178

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.20.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

246903,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa następujących urządzeń:
1.1 zarządzalny przełącznik sieciowy (switch) 16 portowy, gigabitowy – 3 szt.
1.2 zarządzalny przełącznik sieciowy (switch) 24 portowy, gigabitowy – 4 szt.
1.3 sieciowy serwer plików NAS w obudowie RACK, 8GB RAM, 4 dyski SATA – 1 szt.
1.4 serwer A – 1 szt.:
- typ RACK,
- 1 procesor,
- min. 64GB RAM,
- min. 4 dyski SSD o pojemności przynajmniej 480GB z systemem operacyjnym Microsoft Windows Server 2025 Standard;
- 13 szt licencji dostępowych dla użytkowników.
1.5 serwer B – 2 szt.:
- typ RACK, 1 procesor,
- min. 32GB RAM,
- min. 2 dyski SSD o pojemności przynajmniej 480GB z systemem operacyjnym Microsoft Windows Server 2025 Standard;
- 14 szt licencji dostępowych dla użytkowników.
1.6 stacjonarna jednostka prądotwórcza (agregat) o mocy znamionowej nie mniejszej niż 16 kVA i napięciu znamionowym 400/230V z silnikiem wysokoprężnym (Diesel), prądnicą bez szczotkową, elektrycznym systemem rozruchu i systemem sterowania z funkcją automatycznego startu po zaniku napięcia sieci – 1 szt.
1.7 urządzenie awaryjne i zabezpieczające UPS o mocy wyjściowej 10kVA/10kW i czasie podtrzymania dla obciążenia 10kW minimum 20 minut.

4.5.3.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48823000-3 - Serwery plików

48822000-6 - Serwery komputerowe

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

301842,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

301842,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

301842,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NBIT Jarosław Jenczmionka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312681102

7.3.3)Ulica

Plebańska 3/8

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

301842,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32420000-3Urządzenia sieciowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
905 683 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
325 725 zł2 882 806 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 557 081 zł
Źródło próbki
CPV 32420000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
325 725 zł
Mediana
905 683 zł
Górny kwartyl
2 882 806 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wielowieś prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wielowieś.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 301 842 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32420000-3 (Urządzenia sieciowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NBIT Jarosław Jenczmionka (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.