Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PreZero Service Zachód sp. z o.o.· Kiełcz
Wartość umowy
679 133 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Aspekty środowiskowe – potencjał techniczny40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w latach 2026-2027 z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zaborze

Zamawiający Gmina Zabór (Zabór, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w latach 2026-2027 z Punktu…”, wybierając ofertę wykonawcy PreZero Service Zachód sp. z o.o. ,. Wartość umowy: 679 133 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ZabórZabór, Lubuskieopublikowano 30 czerwca 2026
Wartość umowy
679 133 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PreZero Service Zachód sp. z o.o. (Kiełcz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 679 133,44 zł (umowę zawarto 30 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zabór

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770764

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 15

1.5.2.)Miejscowość

Zabór

1.5.3.)Kod pocztowy

66-003

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 321-83-00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugzabor@gminazabor.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminazabor.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e0163ebc-d0d2-4965-9339-e1d7f5af5029

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w latach 2026-2027 z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zaborze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e0163ebc-d0d2-4965-9339-e1d7f5af5029

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00315328

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038655/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych w latach 2026-2027 z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zaborze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202865

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKN.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

1.1. wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania mebli i innych odpadów wielkogabarytowych o kodzie odpadu 20 03 07 z gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zaborze w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, 1.2. sporządzanie i przekazywanie sprawozdań, zgodnie ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz wykonywanie innych obowiązków wynikających z aktualnie obowiązujących ustaw i rozporządzeń w zakresie gospodarowania odpadami, 1.3. zagospodarowania odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w zakresie osiągnięcia wskaźników poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. 2021. 1530). 2. Odpady magazynowane są w kontenerach, będących własnością Wykonawcy. 3. Odbiór następować będzie na podstawie zgłoszeń dokonanych przez Zamawiającego za pośrednictwem poczty email. Wykonawca dzień przed odbiorem odpadów poinformuje Zamawiającego, za pośrednictwem poczty email, o numerze rejestracyjnym pojazdu, którym transportowane będą odbierane odpady, wskaże numer rejestrowy BDO transportującego oraz miejsce zagospodarowania odpadów. 4. Wykonawca zrealizuje usługę odbioru odpadów za pomocą własnych środków transportu 5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia, który stanowi integralną część specyfikacji warunków zamówienia (załączniki nr 4 do SWZ). 6. Wykonawca zobowiązany jest, przez cały okres realizacji zamówienia, do zatrudnienia wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 poz. 277 z późn. zm.) osób wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie odbioru i transportu odpadów. 7. Zamawiający ma prawo samodzielnie lub za pośrednictwem innych upoważnionych osób, w każdym momencie realizacji przedmiotu Umowy weryfikować zatrudnienie pracowników przez Wykonawcę lub podwykonawcę w zakresie opisanym w ust. 2 powyżej. 8. W celu weryfikacji zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie Umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie usług opisanym ust. 4 powyżej, Zamawiający ma prawo: 1) żądać oświadczeń zatrudnionych pracowników, 2) żądać od Wykonawcy lub podwykonawcy złożenia oświadczenia o zatrudnieniu pracowników na podstawie Umowy o pracę, 3) żądać od wykonawcy lub podwykonawcy poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii umów o pracę zatrudnionych pracowników, 4) innych dokumentów, zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie Umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia Umowy o pracę, rodzaj Umowy o pracę oraz zakres obowiązków pracownika. 9. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest na każde żądanie Zamawiającego przedłożyć wymagane dokumenty w terminie 3 dni od daty zgłoszenia takiego żądania. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli w zakresie spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób opisanych w ust. 2 powyżej, w każdym czasie w okresie realizacji zamówienia, a Wykonawca zobowiązuje się umożliwić Zamawiającemu przeprowadzenie kontroli, zarówno na terenie prac podczas ich realizacji, jak również poprzez przedłożenie żądanych przez Zamawiającego dokumentów do jego siedziby. Postanowienia powyższe stosuje się do podwykonawców i dalszych podwykonawców Wykonawcy, jeśli będą uczestniczyli w realizacji przedmiotu Umowy. 11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy 14. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych. 15. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 16. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Ustawodawca w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dopuszcza możliwość zorganizowania postępowania przetargowego łącznie na odbiór i zagospodarowanie odpadów. W ocenie Zamawiającego czynności te na obszarze gminy Zabór są ze sobą spójne wzajemnie od siebie zależne i realizowane łącznie mogą decydować o efekcie ekologicznym chociażby w postaci wymaganych prawem poziomów recyklingu. Zamawiający odstąpił od dzielenia zamówienia na części również ze względów ekonomicznych i logistycznych pamiętając, że koszty ponoszone przez gminę przekładają się na opłaty ponoszone przez właścicieli nieruchomości. Dobrze logistycznie zaplanowana realizacja zadania w zakresie odbierania odpadów przekłada się również na efekt ekologiczny w postaci mniejszej emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych są ze sobą ściśle powiązane i nie mogą być wykonywane niezależnie. Podział na części znacząco zwiększyłby koszty administracyjne i skomplikował zarządzanie oraz byłby sprzeczny z celami zamawiającego, np. w celu uniknięcia koordynacji działań różnych wykonawców. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dokonanie podziału zamówienia na części byłoby nieracjonalne i mogłoby spowodować wzrost jego kosztów. Brak podziału na części nie narusza zasady konkurencyjności. Analiza rynku lokalnego oraz doświadczenie z uprzednio prowadzonych postępowań pokazuje, iż brak podziału zamówienia w przedmiocie zbiórki i zagospodarowania odpadów nie powoduje ograniczenia konkurencyjności. 17. Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami w zakresie elektromobilności, o których mowa w rozdziale XXI. 18. Zamawiający przewiduje możliwość prowadzania negocjacji zgodnie z rozdziałem XX SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

679133,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

679133,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

679133,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PreZero Service Zachód sp. z o.o. ,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970560624

7.3.3)Ulica

ul. Szosa Bytomska 1

7.3.4)Miejscowość

Kiełcz

7.3.5)Kod pocztowy

67-100

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

679133,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zabór prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zabór.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 679 133 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PreZero Service Zachód sp. z o.o. , (Kiełcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.