Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
596 569 zł
Umowa zawarta
26 czerwca 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 596 569 zł – 689 274 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi gminnej ul. Żurawia w Słubicach

Zamawiający Gmina Słubice (Słubice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej ul. Żurawia w Słubicach”, wybierając ofertę wykonawcy Eurokop Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 596 569 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SłubiceSłubice, Lubuskie (powiat Słubicki →)opublikowano 30 czerwca 2026
Wartość umowy
596 569 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 maja 2026

    Termin ofert: 29 maja 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Eurokop Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Słubice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 596 568,50 zł (umowę zawarto 26 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 596 568,50 zł do 689 274,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SŁUBICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966792

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Akademicka 1

1.5.2.)Miejscowość

Słubice

1.5.3.)Kod pocztowy

69-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@slubice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.slubice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/slubice/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi gminnej ul. Żurawia w Słubicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d56c5ab9-7802-4ae1-bc4d-aadf0c599b59

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00314439

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00175624/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Rozbudowa drogi gminnej ul. Żurawia w Słubicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242002

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2026.PG

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie drogi gminnej ul. Żurawia w Słubicach.
2. Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi gminnej (ul. Żurawia) na odcinku 385,70m z poszerzeniem jezdni do szerokości 6,0m na odcinku 64,70m, oraz przebudowę geometrii wlotów skrzyżowania wraz z poszerzeniami na łukach wyokrąglających przecięcie jezdni DK31 i drogi gminnej (do granicy pasa drogowego DK31). Na poszerzeniach łuków zaprojektowano nową konstrukcję jezdni. W drodze
4
gminnej zaprojektowano przejście dla pieszych. Do proj. przejścia dla pieszych zaprojektowano obustronne chodniki o szer. 2,00m.
2.2. Zakres branży sanitarnej obejmuje budowę odcinka kanalizacji deszczowej z wylotem do rowu przydrożnego w drodze gminnej (ul. Żurawia).
2.3. Zakres branży teletechnicznej obejmuje przebudowę istniejącej kanalizacji teletechnicznej 2-otworowej w miejscach kolizji z projektowaną przebudową skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Żurawia.
2.4. Zakres branży elektroenergetycznej obejmuje likwidację kolizji sieci SN i nn.
2.5. Opracowanie obejmuje działki nr 1342/1 (1342), 1343 - obręb nr 1 miasto Słubice, Słubice– miasto oraz 28/29 (28/18) i 35, - obręb nr 2 miasto Słubice, Słubice – miasto. (w nawiasie ujęto nr ewid. działki przed podziałem).
2.6. Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji projektowej (decyzja ZRID)
3. Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej z droga gminna obejmuje branżę drogową, sanitarną i teletechniczną. Zakres opracowania branży drogowej obejmuje wykonanie przebudowy geometrii wlotów skrzyżowania wraz z poszerzeniami na łukach wyokrąglających przecięcie jezdni DK31 i drogi gminnej, oraz przebudowę odcinka drogi gminnej na odcinku 65m wraz z poszerzeniem jezdni do szerokości 6,0m. Na poszerzeniach łuków zaprojektowano nową konstrukcję jezdni. W ciągu drogi krajowej nr 31 należy również przebudować chodnik, który zostanie odsunięty od krawędzi jezdni o 5,0m. W drodze gminnej zaprojektowano przejście dla pieszych oznakowane znakami poprzecznymi P-10 i P-14.
3.1. Zakres branży sanitarnej obejmuje budowę odcinka kanalizacji deszczowej z wylotem do rowu przydrożnego.
3.2. Zakres branży teletechnicznej obejmuje przebudowę istniejącej kanalizacji teletechnicznej 2-otworowej w miejscach kolizji z projektowaną przebudową skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Żurawia.
3.3. Zakres branży elektroenergetycznej obejmuje likwidację kolizji sieci SN i nn.
3.4. Opracowanie obejmuje działki nr 1/1, 68 - obręb nr 2 miasto Słubice, Słubice – miasto.
3.5. Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji projektowej.
4. Cena jest ceną kosztorysową wraz z ofertą należy złożyć kosztorysy ofertowe sporządzone na podstawie załączonych przedmiarów robót. Brak załączonych kosztorysów będzie skutkował odrzuceniem oferty.
5. Zamówienie nie jest podzielone na części. Jest to zamówienie jednorodne o niskiej wartości zamówienia. Podział zamówienia spowodowałby nadmierne trudności techniczne i organizacyjne, związane ze skorygowaniem i nadzorem nad realizacją działań różnych Wykonawców realizujących zamówienie oraz większe koszty wykonania zamówienia. Ponadto podział zamówienia i próba udzielenia zamówienia w częściach może grozić nieprawidłowością wykonania zamówienia lub nawet uniemożliwić jego realizację w przypadku niemożności udzielenia zamówienia na jedną z jego części.
6. Jeśli Zamawiający w ramach niniejszej dokumentacji, w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia i warunkach, wskazał znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, Zamawiający dopuszcza produkty lub usługi równoważne, nie gorsze od wskazanych. Obowiązek wykazania, że oferowane produkty lub usługi spełniają powyższe wymagania leży po stronie Wykonawcy. Powyższe wymagania dotyczą także norm, atestów o ile powołano się na nie

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232460-4 - Roboty sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

596568,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

689274,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

596568,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Eurokop Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5981602579

7.3.3)Ulica

Os Przemysłowe 26

7.3.4)Miejscowość

Słubice

7.3.5)Kod pocztowy

69-100

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

596568,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Słubice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słubice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 596 569 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Eurokop Invest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Słubice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.